Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Erkul’dan AKP’ye Lice tepkisi

22 Ağustos 2014 Cuma, 10:10

MHP Bandırma İlçe Başkanı Karani Erkul, PKK’nın Türkiye’nin bir bölgesini AK Parti ile girişilen sözde barış süreci karşılığında teslim aldığını öne sürdü.

Erkul “Diyarbakır Lice’de dikilen heykele gelene kadar devleti kör ve sağır vaziyette tutan AKP hükümeti, bölücülere taviz üstüne taviz vermiştir. Türk devletinin ve milletinin birlik ve bütünlüğüne 30 yıl önce ilk kurşunu sıkan bir hainin heykelini Türk toprağına dikecek noktaya gelinceye kadar bu devleti yönetenler ya uyumuşlardır. Devleti yönetenler nasıl bir zafiyet içerisindedirler ki kendi sınırları içerisinde dahi bir ucubenin planlanması, yapımı ve törenle açılması sırasında uyumuştur” dedi.

-Önemli olan indirmek değil diktirmemektir

“Önemli olan milletin birliğine kast etmiş bir hainin heykeli yıkmak değil, daha en baştan dikilmesini önlemektir” diyen Erkul devamında şunları söyledi “ AKP hükümetinin tavizleriyle devlet kurmakta Barzani ile yarışır hale gelen PKK’nın 30 yılda katlettiği on binlerce askerimiz, polisimiz, öğretmenimiz ve vatandaşımızın yanı sıra verdiği yüzlerce milyar dolarlık zararın üzerine Lice’de yapılan heykel tüy dikmekten başka bir anlam taşımamaktadır. Bölücülüğün heykelini yıkmak, bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için hala bir ümidin yaşatıldığını göstermektedir. Ancak önemli olan sadece bir heykelin yıkılması değil, bu ihaneti anıtlaştıran zihniyeti dikeni de diktireni de yıkmaktır.”

-PKK bölgede devlet gibi hareket ediyor

Devletin en önemli ve hayati kurumlarının bir kişinin talimatları dışında inisiyatif alamadığının altını çizen Erkul “Bölücülük fikri ülkemizin bir bölgesini teslim almış vaziyettedir. Devletin güvenlik güçlerinin rutin güvenlik kontrollerinden dahi geri çekildiği ve PKK’nın bölgede bir devlet gibi hareket ettiği her gün gelen yeni haberlerle teyit edilmektedir. Yol kontrolü yapan, vergi toplayan, gençleri askere alan bir yapı, devlet değil ise eğer devlet içinde palazlanan yeni bir devletten başkası değildir”dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr