Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdek Haberleri

12345

Erdek haberleri, Erdek’ten son dakika gelişmeleri, ilçeden güncel turizm haberleri, Erdek Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin Erdek için tüm haberleri sizleri bekliyor.

Belediye Başkanı : Burhan Karışık

Kaymakamı : Abdullah Atakan

Nüfusu : 32.319

Eski Adı : Arteka

Rakımı : 180 M
Erdek
Türkiye’nin ilk turizm beldesi olan Erdek Marmara Bölgesi’nde tatil denince akla ilk gelen yerlerden birisi olma unvanını günümüzde hala sürdürmektedir. Tarımsal anlamda zeytini ile de ünlü olan bölge turizm anlamında ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamaktadır.

Turizm anlamında kendini yenileyemeyen Erdek en çok 3 yıldızlı otellerin yer aldığı küçük bir tatil kasabası konumundadır. Bölgedeki oteller sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil hizmet vermekte olup Erdek’te güneydeki gibi 5 yıldızlı her şey dahil lüks resort otel yoktur. Bu yüzden de Erdek daha çok Bursa, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli gibi yakın bölgelerdeki tatilcilerin hafta sonları tatillerini geçirmek için geldikleri bir kent haline zamanla dönüşmüştür. Erdek merkez; Düzler, Kamplar ve Çuğra olarak 3 bölgede toplanmıştır. Düzler giriş kısımındaki Belkıs bölgesidir. Kamplar ise Düzler’den sonra gelen eski yıllarda banka, okul gibi kurumların kamplarının yer aldığı şimdi ise bu bölgede özel oteller ve Askeri kampların kaldığı bölgedir. Çuğra mevkiinde denize sıfır onlarca otel, motel yer almaktadır. Bakınız; Erdek Otelleri. Erdek merkezde ise yaşam şehir konseptindeki binalarda kendi halkının yaşamı için varlığını sürdürmektedir. Erdek Ocaklar ise merkezden 15 dakika mesafede kendi başına bir tatil köyü olarak yaz aylarında çok hareketli ve bir o kadar bereketli bir turizm sezonu geçiren tatil köyüdür.