Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bandırma Altın Fiyatları 2024 (Çeyrek – Gram – Yarım – Tam Altın)

Çeyrek altın, gram altın,

Çeyrek altın, gram altın, yarım altın ve tam altın fiyatlarındaki son gelişmeler özellikle fiyatların artması ile birlikte küçük yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ederken 07 Ekim 2023 tarihi itibari ile kışın da başlamasıyla Bandırmalı siz okurlarımızın aklını ve cebini kurcalayan sorulara değinelim.  Çeyrek altın kaç para, çeyrek altın fiyatları, altın kuru, yeni tarihli çeyrek altın, eski tarihli çeyrek altın fiyatları ne işte güncel fiyatlar.

İŞTE ALTIN FİYATLARINDA EKİM AYINDA GELİNEN SON RAKAMLAR

  • GRAM ALTIN : ALIŞ 1624,04 TL SATIŞ 1625,00 TL
  • ÇEYREK ALTIN ALIŞ : 2745 TL SATIŞ 2789 TL
  • CUMHURİYET ALTINI ALIŞ : 10.981 TL SATIŞ 11.120 TL
  • ALTIN ONS : 1832 USD SATIŞ : 1833 USD

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yeni tip corona virüs tüm dünyaya yayılmaya devam ederken küresel ekonomiye olan etkileri yatırımcıları tedirgin ettiğini belirterek, analistler bundan dolayı altın fiyatlarında iniş çıkışın arttığını kaydetti. Gözlemlerimize göre gram altın son gelişmelerle birlikte artışa kaldığı yerden tam gaz devam ediyor.

Analistler, teknik olarak altının onsunda ABD Merkez Bankasının (Fed) beklenmedik faiz indirimine gitme kararıyla birlikte altının ons fiyatı 1830 dolardan 1832 doların üzerine tırmanırken; son dakikalarda 1833 dolar seviyesinde hareket ediyor.

Düğün denilince akla gelen çeyrek altın ve tabi ki de altın burma bilezikler. Altının hızla yükselişi takıları cep yakar vaziyete getrdi. Düşük bütçeli yatırımcının bu artan fiyatlar karşısında çeyrek altına talebin giderek daha fazla olacağı düşünülüyor.

Analistler, finansal istikrarı korumak amacında olan merkez bankalarının gelişmeci para politikasına yöneldiğini ve bu durumun altın fiyatlarının artması yönünde etkili olacağını vurgulamaktalar. Gram altın fiyatları yeni günde 986 lira seviyesinde gezinirken; Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatları 2745 liradan, cumhuriyet altını ise 11 bin 120 liradan alıcıyla buluşuyor.

Altın fiyatlarında yükseliş sürecek mi?

Corona virüs kaynaklı bir belirsizliğin ve riskin bulunması altın fiyatlarında artışa doğru baskıcı bir unsuruydu; buna bir de 18 Mart tarihinde Fed’den gelme ihtimali olan faiz indirimi eklenmişti. Ancak bunun, tarihinden de beklenmedik şekilde altın fiyatlarının gelişmesi altın fiyatlarını ons cinsinden 1644 dolar seviyesine taşıdı. Çok uzun olmayan bir vadede altın fiyatının tekrar 1660 dolar seviyesini görmesi uzmanlar tarafından bekleniyor. Virüste aşı ile ilgili açıklamalar geliyor, çalışmaların yapıldığına dair söylemler bulunuyor. Tabii bu durum netlik kazanana kadar piyasaların rahatlamasını beklenmiyor. Kısacası virüsün Çin dışında diğer ülkelere de her geçen gün yayılmaya devam etmesi endişeyi arttırdığı için risk iştahının toparlanmakta bir süre daha zorlanması muhtemel olarak görünüyor.

Yıl Boyunca Altın Fiyatları Yüksek Seviyeye Gelebilir

Yıl boyu için de altın fiyatında yüksek seviyeleri beklemek yanlış olmayacaktır. Sene başında bazı uzmanlar altın için 2020 yılında 1700 dolar seviyesi gibi öngörülerde bulunuyordu. Mevcut konjonktürde bu beklentilerin gerçekleşme olasılığı var. Sene içinde altında ons başına 1680 dolar seviyelerinin test edileceği beklentisi içindeyiz.

Dolayısıyla altın için çok fazla lafı uzatmaya gerek yok. Teknik olarak, altında 1645 dolar seviyesinin altındaki performans aşağı yönlü seyrin sürmesi adına önemli. Ancak altının tam olarak rahatlaması içinse 1800 dolar altı kapanışların görülmesinde fayda var. Bunu görmedikçe altında kalıcı bir düşüşten bahsetmeyebilinir. Yukarıda ise 1800-1832 dolar direnç alanı takip edilmeli. Şimdilik temkinli olmakta fayda var ancak ani bir haber özellikle olumsuz bir haber altının yükselişine neden olabilir.
Gram altın içinde mevcutta pozisyonlar bekleyebilir. İlave alımlar için 1629 liranın üzeri değerlendirilebilir. Hem dolar hem ons altındaki hareketlilik bir süre daha gram altındaki düşüşü de zorlaştıracak gibi duruyor.

Bandırma Altın Fiyatları 2023 – Çeyrek – Gram – Yarım – Tam AltınBandırma altın fiyatları Bandırmalı kuyumcuların rekabetinden dolayı İstanbul piyasına göre 3 ile 10 TL arası çeyrek altında özellikle çok daha uygun seyretmektedir. Güncel Bandırma çeyrek altın fiyatı için 0266 715 43 43 nolu telefondan Mavi Köşe Sarrafiye’ye ye ulaşabilirsiniz.

nev bandırma