Bandırma’da Gezilecek Yerler | 10 Muhteşem Gezilecek Yer | Bandirma.com.tr

5 Aralık 2023 - 15:26

Bandırma’da Gezilecek Yerler | 10 Muhteşem Gezilecek Yer

Bandırma’ya Geldiğinizde Nereleri Gezebilirsiniz? Kuşcenneti Milli Parkı, Müze, Seyir Tepesi ve diğer Bandırma’da Gezilecek 10 Yeri Bandirma.com.tr olarak sizler için listeledik.

Son Güncelleme :

11 Kasım 2022 - 15:11

1

Bandırma'ya Geldiğinizde Nereleri Gezebilirsiniz? Kuşcenneti Milli Parkı, Müze, Seyir Tepesi ve diğer Bandırma'da Gezilecek 10 Yeri Bandirma.com.tr olarak sizler için listeledik.

2

Öncelikle gelin medeniyetler şehri Bandırma'nın geçmişine bir göz atalım. İlk kuruluş tarihi tam olarak bilinmemektedir. Balıkesir ilçemizden dünyaya açılan pencere olan bu şirin ilçe tarih boyunca medeniyetlerin kavşak noktası olan, hareketli ticaret yaşamı sayesinde gelişmiş olan ve muhteşem limanı sayesinde Marmara Bölgesinin bir kapısı olan ilçedir. Bu ilçenin doğusunda Karacabey, batısında Gönen, güneyinde ise Manyas ilçesi ve Kuşgölü bulunmaktadır. Günümüz de 144 bine yakın nüfusu, hareketli bir sanayisi, ticaret merkezi ve muhteşem olan bir limanı sayesinde Bandırma, Türkiye’de ki boraks madenlerinin işlenerek rafine edildiği çok önemli bir merkezdir.

3

Dünyada kazı çalışmalarının yürütüldüğü tek Pers valilik merkezi olan ve Zerdüşt tapınağına ev sahipliği yapan Daskyleion Antik Kenti önemli gezi merkezlerinden biridir. Bandırma Arkeoloji Müzesi Müze Bandırma Atatürk Parkı’nın yanında yer alır. Bandırma-Erdek ve Çanakkale ile İzmir yolunun kesiştiği bir noktanın yaklaşık 200 metre yakınında bulunmaktadır. Tatillerini bu yörede geçirmek isteyenlerin müzeyi ziyareti de böylece kolaylaşmış olur. Kyzikos Antik Kenti ve Daskyleion Ören Yeri kazılarında ortaya çıkan eserlerin sergilenmiş olduğu müze de Pers Krallığı dönem eserleri, Roma Dönemi eserlerleri ve Geç Bizans Dönemin de iken batan bir geminin yükü de sergilenmektedir.

4

Bandırma Kuş Cenneti Milli Parkı Ülkemizin alan olarak bilinen en küçük milli parkı olan Kuş Cenneti, bünyesinde barındırmış olduğu 266 kuş çeşidi, 118 bitki çeşidi ve 23 balık ve çeşitli sürüngen türleri ile ulusal ve uluslararası anlamda çok özel bir bölge olma özelliğine sahiptir. Biyolojik çeşitliliğin, yaban hayatının ve ekolojik dengenin korunması, devamlılığının sağlanması için bu bölge büyük bir değere sahiptir. Kuş Cenneti Milli Parkı, kuşların haricinde diğer hayvan türleri, bitki toplulukları açısından da oldukça yoğun bir bölgedir. Ticari amaçla avlanmakta olan tatlı su ıstakozu bu türlerden biridir. Göl içerisinde yaşayan başta sazan, yayın, turna, tatlı su kefali, karabalık ve acıbalık olmak üzere 20’den fazla balık türü yaşamaktadır. Pürtüklü semender, yeşil kurbağa, ağaç kurbağası, ince kertenkele, benekli kaplumbağa ve kar faresi ise koruma altına alınan türler arasındadır.

5

Bandırma'da ister iş seyahatleriniz, isterse tatil planlamanızda konaklayabileceğiniz otelimiz Şehir Merkezinde tüm stratejik noktalara yakın mesafede bulunmaktadır.

6

Bandırma Levent Seyir Tepesi Bandırma'da belediye tarafından yapılan seyir tepesini ziyaret edip mutlaka buradan Bandırma manzarasını seyretmelisiniz.

7

Erdek Bandırma'ya 15 dakika mesafede tatil köyüdür.

8

Avşa Adası Balıkesir'de Bandırma'ya Erdek'ten 3 saat mesafededir.

9

Marmara Adası Balıkesir'de Bandırma'ya Erdek'ten 3,5 saat mesafededir.

10

Narlı Erdek'ten sonra yarım saat mesafede Bandırma'da gezilecek yerler arasındadır.

11

Kyzikos Antik Kenti Erdek Düzler'de dir. Ayrıca Manyas Gölü ve Kapıdağ Yarımadası 'da sizlerin Bandırma'da keşfini bekliyor...

bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x