Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

25.Festival Heyecanı Başlıyor

13 Mayıs 2014 Salı, 15:08

Bu yıl 25. kez düzenlenecek olan Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali etkinlik programı tamamlandı. Merakla beklenen Cumhuriyet Meydanı konserlerinde Gökhan Türkmen, İrem Derici, Mehmet Erdem ve Rafet El Roman ile Ezo sahne alacağı açıklandı.

Eşine az rastlanır bir doğa harikası olan Bandırma Kuşcenneti ve Kuş Gölü’nün sorunlarına dikkat çekmek ve çözüm yollarını ortaya sunmak amacıyla ilk kez 1987 yılında yapılan Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, bu yıl çeyrek asrı devirdiği 25. Festivalde de ülkemizin tanınmış sanatçı, bilim adamları ve siyasetçilerine ev sahipliği yapıyor. 05-08 Haziran tarihleri arasında coşkuyla kutlayacağımız Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali, kültür ve sanatın her dalından seçkin etkinlilerin yer aldığı dopdolu bir program halkımızla buluşuyor.

Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Festival Komitesi Başkanlığı görevini sürdüren Ozan Onur’un uğradığı silahlı saldırının ardından Festival Komitesi Başkanlığını devr alan CHP Belediye Meclis Üyesi Tolga Tosun tamamlanan 25. Festival programı hakkında bilgi verdi.

Tosun, 25. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nde Cumhuriyet Meydanında kurulacak ana sahnede açılış gecesinde GÖKHAN TÜRKMEN, ikinci gün İREM DERİCİ, üçüncü gün MEHMET ERDEM ve kapanış gecesinde de RAFET EL ROMAN ile EZO’nun sahne alacağını söyledi.

Tosun:“Bu yıl 25.sini düzenlediğimiz Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalimizde kültür ve sanatın her dalından seçkin konukların yer alacağı ve birbirinden keyifli etkinlerinde halkımızla buluşacağı özel bir festival düzenleyeceğiz. Cumhuriyet Meydanındaki halk konserlerimizin yanında bu yıl ki etkinlerimizde konuk olarak ülkemizin tanınmış siyasetçi, sanatçı ve bilim adamlarının yer alacağı söyleşi ve panellerimiz dikkat çekici olacak. Bu yıl ki söyleşi ve panellerimizde CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Fevzioğlu, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, Sunay Akın ve Şair Ataol Behramoğlu gibi tanımış simalarda konuklarımız arasında yer alıyor. Ayrıca Barış Manço Kültür Merkezimiz ve Ticaret Odası Konferans Salonundaki tiyatro ve konserlerimizde festivalimize ayrı bir renk katacak. Festivalin birinci gününde açılışı yapılacak olan sergi salonumuzda da önemli sanatçılarımızın eserleri yer alacak” dedi.

Bu yıl ki festival kapsamında Kuşcenneti Köyünde her yıl geleneksel olarak yapılan kutlama programına ilave olarak Bandırma’nın mahalleleri konumuna gelen eski beldeler Aksakal ve Edincik’te de birer gün süreyle sahne kurulacağını ve festival eğlencelerinin buralarda da yapılacağını söyledi.

Öte yandan sahil şenliği etkinliklerine süre olarak daha fazla yer verdiklerini ifade eden Festival Komitesi Başkanı Tolga Tosun, Sahil Şenliği Etkinlik Programını diğer yıllardan farklı olarak bu yıl erken başlatacaklarını, 01 Haziran ile 08 Haziran tarihleri arasında 8 gün süreyle halkoyunları gösterileri, konserler, tiyatro oyunları, animasyon gösterileri gibi birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinlilerin sahne alacağını söyledi.

festival 2014

 

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr