Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

Belediye Halk Oyunları Ekibi Başarıları ile Göz Dolduruyor

23 Eylül 2014 Salı, 09:20

Bandırma Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, yaz dönemi boyunca katıldığı birçok festival ve etkinlilerde kentimizi başarıyla temsil etti.

Kurulduğu günden buyana kısa sürede başarılı çalışmalara imza atan Bandırma Belediyesi Halkoyunları Topluluğu, ülkemizde farklı il ve ilçelerinde düzenlenen festivallerde yer alarak birbirinden keyifli halkoyunu gösterileriyle adından başarıyla söz ettirdi.

Yaz dönemi süresince ilk olarak kentimizde uluslararası düzeyde düzenlenen 25. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalinde sahne alan ekip sırasıyla Ayvalıkta düzenlenen Uluslararası Deniz ve Güneş Festivali, Afyonkarahisar’da düzenlenen 13.Uluslararası Zafer Festivali ve 78.Uluslararası Bergama Festivaline katılarak sahne aldı. Son olarak bölgemizde Eylül ayı içerisinde kutlanan Kurtuluş günü programları kapsamında 14 Mayıs’ta Manyas’ın, 17 Eylül’de Bandırma ve 18 Eylül Edincik’in kurtuluş günü programlarında sahne alan ekip vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi.

Yeni kayıt dönemi 20 Eylül – 15 Ekim

Öte yandan Bandırma Belediyesi Halkoyunları Topluluğu, yeni dönem kayıtlarına 20 Eylül 2014 tarihinde başlıyor. 15 Ekim 2014 tarihine kadar sürecek olan yeni kayıt döneminde topluluk bünyesinde katılmak isteyenler topluluğu Eski Belediye Binası 2.kattaki ofislerine başvurabilirler.

Bir önceki yazımız olan Panoromos’la Şiirin Vuslatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr