Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Panç’tan Öztaylan’a Çağrı

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 22:13

Balıkesir İl Genel ve Bandırma Belediye Meclis üyesi Dr.Selim Panç Balıkesir Ak Parti Milletvekili Cemal Öztaylan’a yeni halk eğitim binası için çağrıda bulundu.

Panç sitemize yaptığı açıklamada “Yeni yapılan Halk Eğitim Merkezi binasının amaç dışı kullanılması konusuyla ilgili olarak İlçe Milli Eğitim müdürü Sayın Saadettin Pircioğlu ile görüştük. Kendisi okullarda  da derslik ihtiyacı olduğunu ve bir yıl boyunca bu binayı kullanacaklarını söyledi.

Ayrıca kendileri  Halk Eğitim Merkezini hiçbir zaman yeni binaya taşımayacağını belirtti.Halk Eğitim Merkezinin 2013 yılında 18000 kursiyere eğitim verdiğini, meslek sahibi yaptığını ve Halk Eğitim Merkezinin amacına uygun olarak kullanılması gerektiğini, bu binanın Türkiye Halk Eğitim Merkezi binaları standartlarına göre  engelli asansörlerinden, teknik ve laboratuvar odalarına kadar uygun olduğunu fakat okul olarak kullanılması uygun olmadığını anlattık .Görünen de odur ki müdür beye ciddi bir siyasi baskı var.
Bu binanın aslına uygun kullanılması için tüm sivil toplum örgütlerini, sendikaları, engelliler derneklerini, kent konseyini, kursiyerleri tepkilerini ortaya daha güçlü şekilde ortaya kaymaya ve Paşakent’lileri  de mahallelerine  yapılan yatırıma sahip çıkmaya  davet ediyorum.
Özellikle de şehrimizin iktidardaki temsilcisi millet vekilimiz Sayın Cemal Öztaylan’ı binanın aslına uygun olarak  Halk Eğitim Merkezi olarak kullanılması için gerekli girişimleri yapmaya davet ediyorum. ” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr