Oyun Keyfinizi Arttırmak için DirectX Uygulamasını Kullanabilirsiniz ! | Bandirma.com.tr

8 Aralık 2023 - 19:25

Oyun Keyfinizi Arttırmak için DirectX Uygulamasını Kullanabilirsiniz !

Oyun Keyfinizi Arttırmak için DirectX Uygulamasını Kullanabilirsiniz !
Son Güncelleme :

03 Ekim 2023 - 10:24

105
google haberler

1995 yılında Microsoft tarafından geliştirilerek piyasaya sunulan DirectX, uygulama programlama arayüzü olarak tasarlanmış, özellikle de video oyunlarının bilgisayar ve donanımlarıyla tam uyumlu çalışması hedeflenmiştir.

Çoklu ortam yazılımlarının sorunsuz çalışmasını hedefleyen DirectX, C ve C++ programlama diliyle geliştirilmiştir. DirectX 1 ile yayın hayatına başlayan yazılımın şuan ki güncel sürümü DirectX 12 Ultimate’dir. Oyunlar bu yazılım sayesinde bilgisayar donanımları ile doğrudan iletişime geçerek, kalite kaybına uğramadan, sorunsuz şekilde çalışabilmektedir. DirectX ile ses kartı, ekran kartı ve RAM gibi donanımlara, sistem kaynaklarını fazla tüketmeden erişebilir, oyunlarınızı daha yüksek verimle oynayabilirsiniz.

Windows’larda oyunlar için vazgeçilmez bir arayüz haline gelen yazılım ile aynı zamanda yüksek çözünürlükteki videoları izleyebilir ve videolar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Yüksek hızda ve performans ile çalışan DirectX yazılımı sayesinde donanımlarınızın da hızını arttırabilirsiniz. Windows 11 ve 10’da yüklü olarak gelen programı, Windows 7 ve 8 sürümlü bilgisayarlarınıza kolayca yükleyebilir, sürüm güncellemesi yapabilirsiniz.

Windows’a özgü olarak geliştirilen yazılım Xbox ve Playstation tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. PC ve oyun arasındaki iletişimi kolaylaştırmış olması bunun en büyük sebebidir. DirectSound, Directinput, Direct3D ve DirectPlay gibi yeniliklere sahip DirectX gelişmiş özellikleri sayesinde OpenGL ve HawkNL gibi rakip programları geride bırakarak, ön plana çıkmayı başarmıştır.

DirectX yazılımının bazı avantajları;

• Windows sistemleri için Microsoft tarafından geliştirildi
• Gelişmiş özellik yelpazesi
• Ücretsiz kullanım
• Sistem kaynaklarını minimum seviyede kullanım
• Sıklıkla sürüm güncellenmesi
• Mevcut DirectX sürümünün kolayca tespiti…

DirectX yazılımının güncel sürümlerini indirmek için yazılımın yeni kütüphanesi www.indiriste.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x