Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Husky Fiyatları 2023

Husky Fiyatları nedir gibi

Husky Fiyatları nedir gibi pek çok soru tipi köpek sahibi olmak isteyen kişilerin aklındadır. Bu soruya cevap vermek istenirse fiyatın diğer cins köpeklere nazaran daha uygun fiyatlı olduğunu söylemek mümkündür. Diğer adı Sibirya kurdu olan Husky’nin 2023 güncel fiyatı 3.800 TL ile 9.000 TL arasında değişir. Bu fiyat aralığının olmasının nedeni yaş, sağlık, görünüş eğitim durumu gibi pek çok nedendir. Yavru olan Sibirya kurdu yani Husky daha uygun fiyata satılır.

Sibirya kurdu olarak anılan Husky’nin sevilen pek çok özelliği vardır. Bu özellikler sayesinde en çok tercih edilen evcil hayvan sıralamasında yer alır. Hareketli tavrı güçlü duruşu ve zekası ile sahibini hemen etkiler. Karşılıklı ilişkileri olumlu yanıt veren bu evcil hayvan apartman yaşamına uygundur. Görünüm bakımından büyük olduğu için tercihe bağlı olarak dışarıda köpek kulübesinde de beslenebilir.

Sibirya kurdu cinsi köpekler soğuğa karşı ekstra dayanıklı bünyelere sahiptir. Bu nedenle sıcak iklimlerde yaşayabilmesi pek mümkün değildir. Çok sıcak havalardan etkilendiği için bol bol su tüketmesi, serin yerlerde dinlenmesi ve kürk bakımını düzenli olarak yapılması gerekir.

Sibirya Kurdu Kaç TL 2023?

Sibirya kurdu fiyatları  2023 yılına göre bu rakam en yüksek 9000 TL’ye kadardır. Sevimli ve hareketli aynı zamanda dost canlısı olan bu evcil hayvanı evde beslemek biraz bütçeyi düşündürebilir. Hassas ciltte olduğundan kendisine özel şampuanların ve bakım aletlerinin kullanılması gerekir.

Fakat diğer cins köpeklere nazaran daha zeki, atik ve eğitime hızlı cevap veren bir köpek cinsi olduğunda sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Sevimli görüntüsü arkadaş canlısı duruşu ile Husky yani diğer adıyla Sibirya kurdunu olarak etkileyen en önemli unsur yaş ve eğitim durumudur. Buna ek olarak sağlık durumu aşı takvim durumu da eklenebilir.

Konuya ek olarak uygun fiyatlı bir Sibirya kurdu alınacak ise kırma olan Sibirya kurtlarının alınması tavsiye edilir. Çünkü kırma Sibirya kurtları safkan olan Sibirya kurtlarına göre daha uygun fiyatlı olur.

Sahibine sürekli olarak sevgisini belirten ve aynı şekilde sahibinden ilgi isteyen bir cins köpektir. Bu nedenle karşılıklı oyunlar eğitim durumunu olumlu yönde etkileyen bir unsurdur. Sevgisini genellikle beden yolu ile ifade eden bir köpek cinsi olduğu için hareketlerine dikkat edip ihtiyacını anlamak gerekir.

Husky fiyatları konusunda dikkat çeken diğer bir ayrıntı Sibirya kurdu yavru fiyat konusudur. Yavru Sibirya kurdunun fiyatı 3.500 TL gibi bir rakamdan başlar. 5000 TL’ye kadar bu rakam artış gösterir.

Husky Yavru Sahiplenme

Husky yavru sahiplenme fiyat olarak oldukça uygundur. Erişkin ve belli bir eğitim almış Sibirya kurdu fiyatı yavrusuna göre daha pahalı olabilir. Bu nedenle sahiplenme konusunda kişiler uygun fiyat arayışı içinde ise yavru iken sahiplenme daha uygun olur.

Eğlenmeyi ve oyunu seven Sibirya kurdunun sahiplenme fikri yoğun iş temposuna sahip bireyler için uygun değildir. Duygusal olarak hareket etmeyi seven Sibirya kurduna yeteri kadar ilgi gösterilmediğinde psikolojik problemler başta olmak üzere pek çok sıkıntı görülebilir. Hassas ruhlu olan Husky’nin bütün bakımlarını eksiksiz yapmak gerekir.

Aşılarını tamamlayıp düzenli sağlık kontrollerinden geçirmek gerekir. Konuya ek olarak bu cins köpeği sahiplenmeden önce sağlık durumunu ve aşı takvimini sorup soruşturduktan sonra sahiplenme işlemini gerçekleştirmek gerekir. Bu şekilde sonradan oluşabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur.

Aynı şekilde eğitim düzeyini, beslenme sıklığını da sahiplenmeden önce sormak gerekir.  Bu şekilde köpeğin kaliteli yaşam sürmesine destek verilmiş olur.

nev bandırma