Son Dakika
21 Şubat 2018 Çarşamba

Enerji Bakanı Taner Yıldız Bandırma’da Konuştu

03 Mayıs 2014 Cumartesi, 14:27

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bandırma Eti Maden işletmelerini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Bir soru üzerine bakan Yıldız “Borlar kesinlikle özelleştirilmeyecektir. Sadece hizmet alımlarında özelleştirme yapılıyor. Bunu Borlar özelleştiriliyor diye lanse edenler doğruları söylemiyor.” dedi.

“BAŞARILI ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI RECEP ŞEKERCİ’YE TEŞEKKÜR EDERİM”

Bakan Yıldız’ın gezi programına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Bandırma Kaymakamı Ali Mantı, Eti Maden Genel Müdürü Dr. Orhan Yılmaz ve çok sayıda Ak Partili katıldı. Beraberindekiler ile tesisleri gezen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız “ Eti Maden Borlu soda üretimi ile piyasaya açılıyor. Cam sanayinin ana maddesi olan Borlu soda için yabancı ülkelerden 250 bin ton siparişi şimdiden aldık. Üretmeye başladığımız bu ürün çevreye son derece saygılı. Bu tesislerde kükürtdioksit, karbondioksit ve azotdioksit oranları hemen hemen sıfıra yakın değerlerde bulunuyor. Bu başarılı çalışmalarından dolayı Eti Maden işletme genel müdürü Recep Şekerci’ye teşekkür ederim.” dedi.

Tesisleri gezerek çalışanlarla da sohbet eden Bakan Yıldız, programını tamamlayarak Bandırma’dan ayrıldı.

enerji-bakani-4

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr