Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Edincik Recep Şekerci’yi Bağrına Bastı

03 Mart 2014 Pazartesi, 09:52

SEKERCI-EDINCIK2AK parti Bandırma Belediye Başkan adayı Recep Şekerci seçim çalışmaları kapsamında Edincik’e gitti.

Edincik’te vatandaşlarla buluşan Şekerci, CHP’li Bandırma Belediye yönetimini eleştirdi. CHP’li yerel yönetimin 5 yıllık görev süresi boyunca Bandırma’ya kalıcı bir eser bırakamadığını öne süren Şekerci “Bandırma’ya 5 yıl kaybettirenler kendi yaşadıkları mahallelerin sorunlarını çözemeyenler Edincik’in sorunlarını nasıl çözecekler?” dedi.

“Kötü koku Edincik’in kaderi olmamalıdır “

Edincik’in ülkenin ve bölgenin önemli tavuk ve yumurta üretim merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Şekerci “Üretim sırasında oluşan kötü kokunun bertaraf edilmesi konusunda özel sektörün Edincik’te yaptığı ve yapacağı yatırımları yerel yönetim olarak destekliyoruz. Kötü koku Edincik’in kaderi olmalıdır. Bundan sonrada olmayacaktır. Kötü kokudan dolayı bir çok Edincikli Bandırma’da ikamet etmektedir. Yapılan ve yapılacak tesislerle Edincik’te göçün yönü tersine dönecektir” şeklinde konuştu.

Edincik’e kavşak düzenlemesi

Edincik girişinde bulunan kavşakta düzenleme yapacaklarını dile getiren Şekerci “Bandırma Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak Edincik girişine yaptıracağımız kavşak düzenlemesiyle maddi hasarlı ve ölümlü trafik kazalarının da önüne geçmiş olacağız. Yapılması planlanan kavşak düzenlemesinin projeleri tarafımızca hazırlanmıştır. Ayrıca kavşaktan belde merkezine kadar olan yol güzergahını da genişleterek sıcak asfalt, ışıklandırma, refüj ve kaldırım çalışmalarıyla modern bir hale getireceğiz. Bu projelerimizi uygulamaya koymak için 30 Mart yerel seçimlerinde sizden yetki istiyoruz” dedi.


-Edincik tarihle buluşacak

Edincik’in Osmanlı ve Anadolu Selçuklu dönemine ait çok sayıda tarihi yapıyı bünyesinde barındırdığını anımsatan Şekerci “Büyükşehir yasası ile tarihi evler ve tarihi kültürün yaşatılması, gün yüzüne çıkarılması ve korunmasının önü açılmıştır. Bu güne kadar yasal sebeplerden dolayı belediyeler bütçelerinden yerleşim yerlerinde bulunan tarihi eserlerin restorasyonu için gerekli kaynağı aktaramamışlardır. Ancak büyük şehir yasasıyla birlikte büyükşehir belediye bütçesinden restorasyon çalışmaları için gerekli kaynak aktarılabilecektir. Bu kapsamda Edincik’te bulunan Osmanlı ve Anadolu Selçuklu dönemine ait tarihi evler restore edilerek ilçemiz ve bölgemiz turizmine kazandırılacaktır” şeklinde konuştu.

 -Hayvan pazarı kuracağız

Bandırma ve Edincik’in tarım ve hayvancılıkta Güney Marmara’nın iddialı yerleşim yerlerinden biri olduğunu dile getiren Şekerci “Bandırma’nın acilen hayvan pazarına ihtiyacı vardır. Üreticilerimizden gelen talepler doğrultunda bölgeye hizmet verecek modern bir hayvan pazarını kurmak öncelikli çalışmalarımız arasında bulunmaktadır” dedi.

 –Edincik’e semt pazarı

Pazaryeri sorununun Bandırma’da olduğu gibi Edincik’inde önemli sorunlarından biri olduğunun altını çizen Şekerci “ 2009 yerel seçimlerinde Bandırma’ya bir kapalı pazaryeri ve 2 semt pazarı kuracaklarını vaat eden CHP’li Bandırma Belediyesi bu güne kadar pazaryeri konusunda halkımızın karşısına buzdan projelerle çıkmıştır. Bandırma ve Edincik’e pazaryeri kazandırmak yine bizlere nasip olacaktır. Bizler Bandırma’ya kapalı Edincik’e modern bir pazaryeri kurmayı sizlere vaat değil taahhüt ediyoruz” dedi.

-Mastır planlarımız hazır

Bandırma-Biga hattına yapılacak olan yatırımlarla birlikte Bandırma ve Edincik’in nufusunun artacağını dile getiren Şekerci, “Bu artış Bandırma ve Edincik’te konut problemlerini de beraberinde getirecektir. Yerel yönetim olarak konut problemine çözümler üretebilmek için her iki yerleşim yeriyle ilgili master ve stratejik planlarımız hazırdır. Ayrıca Edincik merkezinde bulunan sanayi sitesi rehabilte edilerek gelişmeye bağlı olarak gelecek taleplere doğru alt yapıs ve üst yapısıyla daha modernize edileceğiz” şeklinde konuştu.

-Edincikspor sahası rehabilite edilecek

Şehirlerde bulunan spor kulüplerinin o yerleşim yerlerindeki gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasında çok büyük katkısının bulunduğunu dile getiren Şekerci şunları söyledi “ Belediyemiz bünyesinde kuracağımız amatör spor birimiyle gençlerimizin spora olan ilgilerini arttıracağız. Bu birim üzerinden ve yeni büyükşehir yasasının verdiği yasal yetkiler kapsamında amatör spor kulüplerimize hak ettiği desteği vereceğiz. Büyükşehir yasası amatör spor klüplerine ayni ve nakdi yardımın önünü açtığı gibi bunu yasal bir zorunluluk haline getiriyor. Öncelikli olarak Edincik’in mevcut sahasını rehabilite ederek müsabakalarını kendi sahalarında oynamasını sağlayacağız. Ayrıca içinde basket,  voleybol ve halı sahasının bulunduğu semt spor kompleksi projelerimiz arasında bulunmaktadır. Bu projeyi en kısa sürede Edinciklilere kazandıracağız” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr