Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Barana Gecesi Büyük İlgi Gördü

10 Haziran 2014 Salı, 17:12

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 09 Haziran Pazartesi günü ertelenen sahil şenliğinin 05 Haziran tarihli etkinlikleri dün gece gerçekleşti. Geceye Dursunbeyliler Derneği tarafından gerçekleştirilen Barana Gecesi damga vurdu. Etkinlikte Belediye Başkanı Dursun Mirza, Meclis Üyeleri Şerafettin Engüder, Selim Panç ve Yusuf Balat yer aldı.

Sahil Şenliği etkinliklerinde ilk olarak Tiyatro Ege sahne aldı. Sahnelenen çocuk oyununun ardından çeşitli yarışmalar ve şovlarla yerini sırasıyla Bandırma Kent Konseyi Halkoyunları Topluluğu ile Bandırma Belediyesi Halkoyunları Topluluğuna bıraktı. Ekip Kastamonu yöresine ait oyunla izleyenlerden tam not aldı. Gecenin sonunda merakla beklenen Dursunbey Baran Gecesi ekibi sahne alarak yöresel ve geleneksel gösterilerini Bandırma’da ikamet eden Dursunbeylilerle buluşturdu.

Gecenin ardından Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından böylesine güzel gösteriyi Bandırmalılarla ve Bandırma’da ikamet eden Dursunbeylilerle buluşturdukları için başta Güney Marmara Dursunbeyliler Kültür ve Dayanışma Derneğine Barana Gecesi Ekibine teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr