Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Velutsan El Değiştirdi

02 Mayıs 2014 Cuma, 10:38

Alman Çelik Devi Velutsan-Troster Systeme und Kompenentan Vertieebs GMBH&CoKG Türkiye’deki yatırımlarını sattı.

Alman Çelik Devi Velutsan bir süreden beri kayyumda olan Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki tesislerini Metin Set’e sattı. Ömer Uludağ ve Aslı Gül Yokaş’ın ise şirketteki ortaklıkları devam ediyor. Şirketin Mayıs ayı içinde tekrar üretime başlaması ön görülüyor.

Şirket ortaklarından Ömer Uludağ konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada “ Alman Çelik Devi Velutsan-Troster Systeme und Kompenentan Vertieebs GMBH&CoKG Bandırma’daki hisselerini işadamı Metin Set’e satmıştır. Satışla birlikte Alman Çelik Devi’nin ülkemizde hiçbir yatırımı kalmamıştır” dedi.

Şirketteki hisselerinin devam ettiğini dile getiren Uludağ “Şirket bünyesinde yapılan süreci devam ediyor. Yapılanma sürecinin ardından Mayıs ayı içinde üretime başlayacağız. Bu süre içerisinde şirketimiz bünyesinde çalıştırılmak üzere teknik elemanlara ihtiyacımız olacaktır.Bir süre yaşanan anlaşmazlıklardan dolayı kayyum heyeti tarafından yönetilen fabrikada kayyumun görevi sona ermiştir. Önceki dönemden kalan borçlarda ödeme planı kapsamında alacaklılara ödenecektir” şeklinde konuştu.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr