Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Selamün Kavlen Karakolu Salonu Doldurdu

07 Haziran 2014 Cumartesi, 09:48

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 25.si düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalinin ikinci gününde Ankara Sanat tiyatrosu tarafından sahnelenen “Selamün kavlen Karakolu” adlı oyun Bandırmalılarla buluştu.

Barış Manço Kültür Merkezinde Saat 20.30’da kapalı gişe olarak sahnelenen oyun vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Aziz Nesin’in bir öyküsünden yola çıkılarak Yönetmen Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan Selamün Kavlen Karakolu adlı oyun, iki dolandırıcının kendilerini polis olarak tanıtıp mahalleye sahte bir karakol açmalarıyla başlar. Halkın polis korkusundan dolayı üçkağıtçılara inanmaları ve itaat etmeleri bir kenara devletin de buradaki sahte karakolu ciddiye alıp resmi yazışmalarda bulunması; hatta buraya bekçi, polis, komiser tayin etmesiyle olaylar içinden çıkılamaz bir hal alır.

Oyunun ardından CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erhan Elmastaş gecenin sonunda yaptığı konuşmada eşsiz yazar Aziz Nesin’in öyküsünden hayat bulan oyunun yıllar geçse de güncelliğini yitirmediğini söyledi. Elmastaş, konuşmasının ardından Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncularına festival plaketini takdim ederek festivale katılımlarından dolayı teşekkür etti.

SALON

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr