Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Şekerci’den Hayatı Kolaştıracak Çözümler

17 Mart 2014 Pazartesi, 09:21

SEKERCI-MUTLU-INSANLAR1AK Parti Bandırma Belediye Başkan adayı Recep Şekerci ziyaret ettiği her mekânda, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getiriyor.

-ENGELLİLER İÇİN SESLİ KÜTÜPHANE

Şekerci; Belediyeyi bünyesinde kuracağımız kütüphanemizde engelli vatandaşlarımızın için, Görme Engelliler Sesli Kütüphanesini kuracağız. Bu yazıyı sese çeviren tarayıcıların bulunduğu bir kütüphane olacak. Bu vatandaşlarımız, günlük gazeteleri dinleyerek okuyabilecek, araştırma yapabilecek ve bunların sonuçlarını aynı ortamda Brail Alfabesi ile alabilecekler” dedi

-HER MAHALLEYE KREŞ

Şekerci devamında; maddi imkânları kısıtlı çalışan annelerimizin istihdamdaki engelleri ortadan kaldırmak, çalışan kadınlarımızı desteklemeyi hedef alan BAKDEM projesi kapsamında ilk etapta iki mahalleye bir kreş daha sonrada her mahallede kreş açarak belediyenin inisiyatifinde çalıştırarak annelere destek olacağız” şeklinde konuştu

-ONLINE İMAR DURUMU

Şekerci;”E belediyecilik Bandırma Kent Rehberi projemiz kapsamında “Online İmar Durumu” seçeneği ile istenilen binanın imar durum belgesi istendiği anda vatandaş tarafından alınabilecek. İmar durum belgesi, plan, altlık ve Ortofoto bilgisiyle görüntülenip, yazdırılabilecek, ada ve parsel bilgileri ile imar durumu yapılıp, plan notlarına ulaşılabilecek.Böylece kimse haksız rant elde etmemiş olacak” dedi

-VATANDAŞ 7/24 HİZMET ALABİLECEK

Şekerci;”Belediyenin online hizmetleri mesaj ve duyurularını şehrimizin içerisinde merkezi noktalara yerleştirilecek Kiosklarla daha hızlı, şeffaf ve geniş biçimde halka sunacağız.7/24 saat kesintisiz olarak vatandaş belediyeye gelmeden, sıra beklemeden işlemini online olarak yapabilecek. Vatandaş KİOKS ile müracaat, ödeme, bilgi alma, imar durumu, meclis gündemi, inşaat maliyeti, arsa m2 kare fiyatları vb. her türlü belediyece yapılan işlemleri yapabilecektir” şeklinde konuştu.

-MOBİL VEZNE KURACAĞIZ

Şekerci devamında şunları söyledi ”büyükşehir ile mahallelere dönüşen köylerimize, Bandırma içerisinde bulunan yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza ve ulaşım zorluğu ve iş yoğunluğu nedeniyle ödeme problem yaşayan vatandaşlarımıza, ödemelerini kolayca yapabilmeleri için “mobil vezneler” kuracak ve düzenli aralıklarla vatandaşın ayağına belediyeyi götüreceğiz”

 

 

-ÇAĞRI MERKEZİ KURACAĞIZ

Şekerci; “Hizmet kalitesinin yüksek tutulması amacıyla belediye bünyesindeki mevcut santralleri birleştirerek çağrı merkezi kuracağız. Çağrı merkezi ile kayıt sistemi işletilerek sorunlar ve başvurular kayda alınmış olacak ve vatandaşın her sorunu daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde çözülecek, belediyeye erişim daha kolay olacak” dedi.

-ÇÖP TOPLAMA SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Şekerci;”Şehirde evsel atıkların yarattığı sıkıntıları ortadan kaldırmak, yaşam kalitesini ve standartları yükseltmek, görüntü kirliliği ve mikropların mahalle aralarında yayılmaması için yer altı çöp konteynırları sistemini kuracağız. Uygulamayla birlikte çöp konteynırlarından çevre ve görüntü kirliliğinde önüne geçilmiş olacaktır” diye konuştu.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr