Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Şekerci’den Anlamlı Mesajı

12 Mart 2014 Çarşamba, 12:12

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci, İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün yıl SEKERCI-MEYDANdönümü ile ilgili mesaj yayınladı.  

Mesajında İstiklal Marşı’nın destansı kahramanlık mücadelemize yaptığı katkı ile bağımsızlığa dikkat çeken Şekerci “Anadolu toprakları işgal altında ve bağımsızlığımız tehlikede iken, Türk halkı düşmana karşı kahramanca mücadele verirken vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy milli mücadelemize destek vermek ve milli duyguları harekete geçirmek için İstiklal Marşı’mızı yazmıştır. Bu marşla Türk milletinin destansı mücadelesi bağımsızlıkla ölümsüzleşmiştir. İstiklal Marşı’mız Ulu Önder Atatürk liderliğinde özveriyle ulaştığımız, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının şiirsel anlatımıdır. Mehmet Akif Ersoy, ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin’ derken verilen mücadelenin büyüklüğünü ve zorluğunu ifade etmiştir. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı ve şehitlerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum. “ dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr