Şekerci “Bandırma’da Su Fiyatları Düşecek” | Bandirma.com.tr

3 Aralık 2023 - 04:33

Şekerci “Bandırma’da Su Fiyatları Düşecek”

Şekerci “Bandırma’da Su Fiyatları Düşecek”
Son Güncelleme :

23 Ocak 2014 - 21:52

2.380
google haberler

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci Bandırma’ya su temin edilen Gönen Barajı’nı ziyaret ederek barajda ve regülâtörde incelemeler yaptı.

Bandırma’nın kanayan yarası olan yüksek su fiyatları ve su kesintilerinin sebebini araştırmak için bölgede yerinde incelemeler yapan Recep Şekerci “Bandırma’da su fiyatları mutlaka düşmeli. Şuan suyun metreküpü 3,5 lira civarında, su faturaları cep yakıyor. Bu çok zor ve meşakatli bir iş olmasına rağmen suyun mutlaka regülatörden değil baraj gövdesinden alınması gerekiyor. 11 km’lik bir mesafede zor şartlarda borulama yaparak her ay elektrik için ödediğimiz yüklü miktardaki paradan tasarruf ederek suyu Bandırmalılara çok daha ucuza kullandırabiliriz. “

BAKANDAN SÖZ ALDIK

“Geçtiğimiz hafta sonu Balıkesir’de gerçekleştirdiğimiz aday tanıtım toplantımıza katılan Orman ve Su İşleri Bakanı’mız Prof. Dr. Veysel EROĞLU’ndan Bandırma’nın su sorunu ile ilgili her türlü konuda söz aldık. Her vesile ile Balıkesir’e olan ilgisini dile getiren bakanımız su ile ilgili yaşadığımız sorunları yakından takip ediyor. Suyun baraj gövdesinden almamızda da bize gereken desteği vermeye hazır olduğunu belirtti. Bu çalışmalardan sonra Bandırma’da suyun metreküp fiyatını 2 lira civarına indirme şansımız var. Yıllardır Bandırma’da kanayan en büyük yaralardan biri olan su sorununa Ak Parti belediyeciliği olarak çözüm getirmeye hazırız” dedi.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x