Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Şekerci : “Açılışlarda poz vermekle belediyecilik olmaz “

26 Şubat 2014 Çarşamba, 21:35

SEKERCI-KAHVE-2Ak Parti belediye başkan adayı Recep Şekerci, İhsaniye ve 100. Yıl Mahallelerinde kahve ziyaretlerinde vatandaşlarla buluştu.

Kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan ve ilgi ile dinlenen Şekerci konuşmasında belediye yönetiminin başarısızlığı için hayali borçlar kılıfına sarıldıklarını belirtti. Şekerci konuşmasında “ Halil Ünlü döneminde belediye bütçeden 14 milyon TL, Ak Parti döneminde 45 Milyon TL, CHP döneminde ise 97 Milyon TL para ödendi. Bizim yaptığımız yolların parke ve asfalt paralarını da almayacağız deyip milleti kandırdılar. İktidara gelir gelmez 9 milyon TL de oradan tahsil ettiler, 1 milyon katı atık bedeli adı altında vatandaştan aldılar.  Yani diğer gelirleri katmaksızın CHP’ye yaklaşık 63 milyon TL fazla para ödendi. Buradan bu parayı kullanan arkadaşlara soruyorum. 63 milyon TL ile Bandırma’ya 63 m2 eser kazandırdınız mı?” dedi

Başarısızlığa bahane hazır
Bandırma’nın 5 yılını kaybettirmeye kimsenin hakkının olmadığını söyleyen Şekerci konuşmasında “2009 Nisan tarihli gazeteleri kütüphanedeki arşivden bulabilirsiniz. O dönemde yaptıkları ilk açıklamalarda belediyenin borcu 7 milyon TL görünüyordu, bir hafta sonra ise borcun 13 milyon olduğunu açıkladılar, nisan ayında ise borç 16 milyona çıktı. Bugün ise borç 30 milyon TL civarında bu başarısızlıklarına, Bandırma’ya tek bir çivi çakmamış olmalarına bahane üretmekten başka bir şey değil” dedi.

Fen lisesinin önüne yol yapamadılar,
Şekerci sözlerine 5 yıllık sözde hizmetlerini yayınladıkları 5’te 5 kitapçıklarında Ak Parti döneminde yapılan ve mahkeme kararı ile durdurmaya çalıştıkları eserleri sahiplendiklerini görüyoruz sözleri ile devam etti.  CHP döneminde yaşanan cami mühürleme, ilkokul bahçesinde dansöz oynatma türü olaylarla Bandırma’nın tanıtımına olumsuz katkı yaptıklarını belirten Şekerci “ Bütün zamanlarını belediyede yatarak geçirdiler öyle ki Fen lisesi Sabancı tarafından Bandırma’ya kazandırıldı, Bandırma Belediyesi ise okulun önüne yol dahi yapamadı. Az daha elimizden kaçmak üzere olan bu esere Gönen Belediyesi ve Etibor’un iş makineleri yetişmeseydi şimdi Fen Lisesi yarım kalmış ya da hiç yapılmamıştı. Ama aynı belediye yöneticileri Fen Lisesi açılışında tam kadro poz veriyordu. Kurdele kesmeyi kimseye bırakmayan bir belediyecilik anlayışımız var.” dedi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr