Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şanlıurfa’da Koronavirüs Vakaları Artıyor!

Ülkemizin Güneydoğusunda bölgesinde olan

Ülkemizin Güneydoğusunda bölgesinde olan Şanlıurfa’da koronavirüs vakalarında son günlerde artış görünüyor.  Şanlıurfa 2 milyon nüfusa sahip bir şehrimizdir. Ülkemizde koronavirüs vakaları günbegün artarken, bugün Sağlık bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre 56.956 iken toplam vefat sayısı 1.198 oldu.

Şanlıurfa’da son günlerde vakalarda ciddi bir artış olduğu görülüyor. Urfahabertv.com sitesinin sadece bir kırsal mahallede eski ismi ile köy olan Eyyübiye ilçesine bağlı Tuzluca mahallesi tespit edilen bir korona nedeniyle karantina altına alındı.  Sokağa çıkma yasağında karantina altına alınan mahallede sağlık taramaları ve korona testleri yapılma başlandı. Urfa Haber Tv sitesinin haberine göre 1 vaka sayısı 18’e çıktı.

Şanlıurfa’da Korona Sayısı Paylaşılmıyor

Şanlıurfa’da korona vakaları gün be gün bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılmaktaydı. Ancak artan vakalar sonrasında vaka sayıları paylaşılmamaya başlandı. Toplam 5-6 mahallenin ve şehir merkezinde yaklaşın 10 ev, apt karantina olduğu şehirde hayat durma noktasında…

Virüs Ciddiye Alınmadı

Şehirde virüsün yayılmasının en büyük nedenlerinden biri virüsün ciddiye alınmamasıydı. Tüm Türkiye’de önlemler alınırken Urfa’da Hayat devam etti, Çarşılar herzaman ki gibi kalabalık, PTT Şubelerinde her zamankinden on kat daha kalabalık, bankalar aynı şekilde, Halk gerekli tedbirleri göstermeyince Şanlıurfa Valiliği tedbirleri arttırdı. PTT şubelerinde önlerde oluşan kalabalıkları dağıttı, sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara ciddi cezalar kesildikten sonra vatandaşlar daha tedbirli olmaya başlandı. Bu hafta sonra Sokağa Çıkma yasağı ilen edilen bir diğer şehir yine Şanlurfa idi. Ve Türkiye’nin her yanında olduğu gibi burada da yasağa saatler kala halk sokaklar döküldü, ekmek, gıda almak için.  İşte bu nedenle önümüzde ki günlerde vatandaşlar kendilerini 14 gün boyunca sosyal izolasyon uygulanmazsa vaka artışı katlarla artacak.

nev bandırma