Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Pazarcılar Bu Hafta da Çıkmadı

06 Eylül 2014 Cumartesi, 11:01

Bandırma’da Meyve Sebze ve Balıkçılar Odası’na kayıtlı pazarcı esnafının Cumartesi Pazarı’na çıkmamasına yönelik kararı bugün 3. haftasına ulaştı.

Sabahın erken saatlerinde Tuhafiyeciler, Bakkallar ve diğer odalara bağlı esnaflar pazarın geçici olarak kurulacağı Günaydın ve İhsaniye Mahallelerinde kendilerine verilen sokaklarda tezgahlarını açarken, Meyve Sebze ve Balıkçılar Odasına bağlı esnafa verilen yerler üçüncü haftasında da boş kaldı. Geçtiğimiz akşam düzenlenen Bandırma Belediye Meclis Toplantısı’nda kürsüye gelerek konuşma yapan Meyve Sebze ve Balıkçılar Odası Başkanı Ayhan Gürel, yeni yapılacak olan Cumartesi pazarı’ndan tezgah boyları tezgah aralıkları ve üyelerine verilen yer miktarında sorun olduğunu belirtmiş ve üyelerini geçici olarak kurulan Cumartesi Pazarı’na çıkmaya ikna edemediğini ifade etmişti. Başkan Dursun Mirza ise, bundan en çok halkın ve ürünü tarlada kalan pazarcı esnafının mağdur olduğunu belirterek, Gürel’e, esnafın bu hafta pazara çıkmasını istediğini söylemişti.

Aradan geçen iki günün ardından 2 haftalık protestoda değişen bir şey olmadığı gözlemlenirken, pazarcıların pazara çıkmamasını fırsat bilen civardaki marketlerin de kapı önlerine çok miktarda meyve sebze stoğu yaptığı ve satış sunduğu görüldü.

Kaynak : Bandırma Şehir

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr