Öztaylan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı | Bandirma.com.tr

3 Aralık 2023 - 04:37

Öztaylan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Öztaylan’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2023 - 9:45

184
google haberler

AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öztaylan mesajında ”

Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından Dumlupınar’da kesin bir zaferle sonuçlanmış. Dünya savaş tarihine geçen bu şanlı zaferle Türk Milleti, şehit kanlarıyla sulanan vatanı üzerinde asla boyunduruk kabul etmeyeceğini göstermiştir.

Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiş, Büyük Zafer’e ilham veren ruh, inanç ve irade, 101 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimize yön vermiştir. Aziz milletimizin desteği ile Türk Ordusunun 26 Ağustos 1922 sabahı işgal kuvvetlerine yönelik başlattığı taarruz Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır.  Bu zaferle beraber aziz milletimiz son sözünü söylemiş,  Anadolu ilelebet bir Türk yurdu olarak tescil edilmiştir.

Her detayı büyük bir ustalıkla planlanmış, hazırlanılmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu muazzam taaruzla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün askeri taktik ve dehası, Türk Ordusunun, Türk Subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığı tarih sayfalarında asla unutulmayacak şekilde yerini almış, genç Türkiye Cumhuriyeti ’nin kuruluşunda temel taşı olmuş ve dünyada diğer esaret altındaki milletlere de örnek teşkil etmiştir. 101 yıl önce, sayı, silah ve teknoloji olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi, sarsılmaz iradesi ve üstün cesaret ile milletini ve ülkesini, kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin, bugün de, bu uğurda aynı inanç ve azimle, canını seve seve feda edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

“Bu kan, yine aynı kandır, bu ruh, yine aynı ruhtur.”

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, bu zaferi Türk Milletine armağan eden Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” dedi.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x