Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Mirza ve Ekibi Rotary ile Buluştu

21 Şubat 2014 Cuma, 09:58

mirza-rotaryBandırma Belediye Başkan Yardımcısı ve CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza Bandırma Rotary Kulübü’nün toplantısına konuk olarak katıldı.

Kurtuluş Temur’un başkanlığındaki Rotary Kulübü’nün toplantısına Mirza’nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP’nin belediye meclis üyesi adaylarından bazıları da katıldı. Projelerin tanıtım filmlerinin ardından kürsüye davet edilen Mirza, gerçekleştirmeyi düşündükleri projeleri 5 yıl içinde bitirmeyi hedeflediklerini vurgularken, şunları söyledi:

“Bandırma Belediyesi olarak son beş yılda 300 milyon lira kullanıp, bunun üçte birini yatırımlara ayırdık. Seçimi kazandığımızda, kullanacağımız 650 milyon dolayındaki paranın 200 milyonunu yatırıma dönüştürmeyi planlıyoruz. Ayrıca projeleri tamamlamak için borçlanma, yap-işlet-devret ve Avrupa Birliği fonlarından da yararlanabiliriz. Gerçekleştireceğimiz her projenin bir yaşam alanına dönüşmesini hedefliyoruz. Bandırma’nın müthiş bir potansiyeli var. Bunu geleceğe taşımak istiyoruz. Bizler Bandırma’ya hizmet etmek için adayız. Ekipte bulunan bütün arkadaşlarım gerekli bilgi ve donanıma sahipler. ”

Sedat Pekel’in başkanlığındaki Bandırma Belediyesi’nin, önceki yönetimden 39 milyon olarak alınan bütçenin 2013’te 83 milyon 600 bin liraya ulaştığına dikkat çeken Mirza; “Bu arada geçmiş yönetimden kalan 30 milyon liralık borcu da öderken, Bandırma’ya önemli hizmetler verdik. Önceliklerimiz oldu bütçeyi dengeli kullanmak zorundaydık. Altyapı sorunlarını önceliklerimiz arasına aldık. Yıllardır belediyeden hiç hizmet almamış mahallere öncelik verdik. Bizden önceki yönetim 70 bin ton asfalt dökmüştü. Biz ise bunun üç katı, 210 bin ton asfalt döktük. 70 bin adet fidan diktik ama önemli olan dikmek değil yaşatmak ve bakımını da yapıyoruz. Kent girişini düzenledik. Sosyal yardımlaşma hizmetlerine ağırlık verdik. Herkesin de bildiği gibi projeyi hazırlamak değil hayata geçirmek önemlidir. Biz proje aşamasında olan bütün projeleri de yapıp bitirdik. Tüm engellemelere karşın daha birçok hizmetler verdik” dedi.

“Bandırma, ödediği verginin karşılığını alamıyor.”

30 Mart’tan sonra Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla Balıkesir’in kazanırken, Bandırma’nın ise kaybedeceğini vurgulayan Mirza; “Bu yasayla önce yılların özlemi olan il hakkımızı kaybettik. Bandırma, il olmayı hak ettikleri hizmetleri almak için istiyordu. Bandırma, ödediği verginin karşılığını alamıyor. Şimdi ise kendisine bağlı Edincik ve Aksakal beldelerini de kaybediyor. Köylerin tüzel kişiliği kaldırılıyor. Böylece yerinden yönetim ilkesi ortadan kalkıyor. Yetkiler, yerelden alınıp, merkezileştiriliyor.  Oysaki; bizler yerinden yönetime inanıyoruz. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. İç içe geçmiş ilçeler olduğunda bütünşehir olabilir fakat Balıkesir merkez ve ilçelerinin kapladığı alan geniş, mesafe olarak uzak ayrıca farklı coğrafik şartlar söz konusu bunlarda zorlukların habercisi diye düşünüyorum.”

“Şimdi tam zamanı”

Siyasi yaşamından ve belediyede üstlendiği görevlerden bahseden Mirza; “Belediyecilik de bilgi ve deneyim sahibiyim onun için belediye başkanlığı görevi için şimdi tam zamanı diyoruz. Bandırmanın potansiyelinden bahsettim ayrıca altyapı hizmetlerini yaptığımız anlattım şimdi büyük projelerimizi hayata geçirmenin ve Bandırma’nın geleceği, geleceğin Bandırma’sı için şimdi tam zamanı diyoruz. Hepinizin bildiği gibi ülkemizde son günlerde yaşanan olaylar neticesinde bu seçimlerde iktidar partisine sarı kart göstermenin şimdi tam zamanı” dedi.

CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza konuşmasının ardından soruları yanıtladı. Bandırma Rotary Kulübü Başkanı Kurtuluş Temur  çevreci bir başkan olduğu için Dursun Mirza’ya adına dikilen fidanların plaketini takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Recep Şekerci Sanayiye El Attı başlıklı makalemizde recep şekerci, recep şekerci projeleri ve recep şekerci sanayi ziyareti hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr