Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Masterchef Balıkesir Erdek : İzlenme Rekorları Kıran 72. Bölümün Yemekleri Büyük İlgi Gördü!

Ekranların ilgi gören programı Masterchef, ‘gastronomi şehri’ olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Balıkesir’i sevdi. Son 3 sezonda 3 kez çekime gelen Masterchef ekibinin son durağı Erdek ilçesi oldu. Erdek’te doğa ile iç içe olan yarışmacılar Balıkesir’in coğrafi işaretli yemeklerini hazırladı. Önceki akşam TV8’de yayınlanan bölüm izlenme rekorları kırdı.

Ekranların ilgi gören yarışma programı Masterchef’in Balıkesir’in Erdek ilçesindeki Seyitgazi Tepesi’nde yaptığı çekimin bölümü önceki akşam TV8 ekranlarından yayınlandı.

Dağlarından bal, ovalarından yağ akan Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’in Erdek ilçesinde ağırlanan Masterchef ekibi, yarışmacıları ve ünlü jüri üyeleriyle Balıkesir’in coğrafi işaretli ürünlerinden oluşan yemekler yaptı.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katıldığı ve Balıkesir kahvaltısıyla başlayan bölümde daha sonra ünlü şefler ve yarışmacılarla birlikte Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ziyaret edildi. Burada Balıkesir’in meşhur coğrafi işaretli Balıkesir kuzusunun tanıtımı yapıldı.

Yayınlanan bölümde şefler Mehmet Yalçınkaya, Danino Zanna ve Somer Sivrioğlu Balıkesir lezzetlerinden övgü ile bahsettiler.

BALIKESİR ŞEFLERİN MARKAJINDA

Programa konuk olarak katılan ve yapılan yemekleri tadarak yarışmacılar arasında oy kullanan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Küçükkaptan, Balıkesir’in son dönemde tanıtımı iyi yapılan ürünleriyle birlikte birçok şef ve ünlü gurmelerin dikkatini çeken bir şehir olduğunu söyledi.

Küçükkaptan, yayınlanan Masterchef Erdek bölümüyle ilgili olarak şunları söyledi: “Masterchef programını tüm Türkiye izliyor. Avrupa hatta Türk Cumhuriyetlerindeki ülkeler izliyor. Reyting rekorları kıran bir program. Yayınlanan Erdek bölümü sonrası olumlu yönde çok fazla geri dönüş aldık.

Ayrıca Balıkesir’in gastronomi şehri olması şeflerin ilgisini şehrimize çekiyor. Buradan ürünler alıyorlar, firmalarla anlaşma yapıyorlar. Erdek’te çekilen ve yayınlanan bölüm Balıkesir’in tanıtımı açısından çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Coğrafi işaretli ürün ve yemeklerimiz yanı sıra turizm açısından iyi bir tanıtım fırsatı yakaladık. Keza Balıkesir bu sezon son 10 yılın en iyi turizm sezonunu geçirdi. Bunda yapılan buna benzer tanıtımların etkisi bir hayli fazla.

Benzer çalışma ve tanıtımları sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz sezonlarda Gömeç ve Ayvalık’ın ardından bu sezon Erdek’te yapılan Masterchef’in bölümünde yarışmacılar iskorpitten balık çorbası, çarçur köfte, asma yaprağından sarma, Bigadiç güveci (oğlak) ve Balıkesir kaymaklısı yaptı.

İLKAN TOPRAK – Balıkesir Birlik

nev bandırma

DİĞER VİDEOLAR