Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Kılkışlı ve Ekibi Pazarcıların Sorunlarını Dinledi

02 Mayıs 2014 Cuma, 10:36

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı ve meslek komitesi üyeleri Bandırma Sebze, Meyve ve Balıkçılar Odasını ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bandırma Sebze Meyve ve Balıkçılar Odası Başkanı Ayhan Gürel,1 Ocak 2012’de yürürlüğe giren Hal Yasası çıkartılırken sektörün görüşü dikkate alınmadığı için yasasının uygulanmasında ciddi sıkıntıların yaşandığını söyledi.

Gürel “Ürünlere kimlik verilmesi bir yana ürünler sisteme dahi girilemiyor. Kayıt dışı ticaret artarak sürüyor. Toptancı Halleri milyonlarca lira gelir kaybına uğramasından dolayı iflasın eşine geldi” dedi. Bir yılı geçmesine rağmen kayıt sisteminin sağlıklı çalışmadığını dile getiren Gürel “ Bakanlığın www.halgov.tr sistemine çoğu zaman ulaşılamıyor. Bu nedenle hal esnafı sabah 3’den itibaren bilgisayarın başında nöbet tutuyor. Hal Yasasının temeli olan bildirim sistemi gerekli alt yapı hazırlanmadığı için çalışmıyor” şeklinde konuştu.

150 bin nüfusa sahip Bandırma’ya yeni bir pazaryeri kazandırılması gerektiğine dikkat çeken Gürel, mevcut pazaryerinin ihtiyaca cevap vermekten çok uzak olduğunu söyledi.

Yerel yönetim tarafından hazırlanan yeni kapalı pazaryeri projesinin de esnaf camiasının taleplerine cevap vermekten uzak olduğuna dikkat çeken Gürel, “Bu konudaki sıkıntılarımızı değişik tarihlerde yapılan toplantılarda dile getirdik. Ancak hazırlanan son proje incelendiğinde esnaf camiasının taleplerine cevap verilmediğini bir kez daha gördük. Mevcut pazaryeri projesinin rehabilite edilmesi kaçınılmazdır” dedi.

İlçedeki semt pazarlarında korsanla yapılan mücadelenin yetersiz olduğuna dikkat çeken Gürel, Pazaryeri Denetleme Komisyonlarının denetimlerini yoğunlaştırması gerektiğini söyledi.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr