Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

“Kent Merkezi Ne İse Köylerde de O Olacak”

05 Mart 2014 Çarşamba, 16:02

SEKERCI-KOYAk Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci dün akşam Hıdırköy, Bezirci ve Doğanpınar köylerinde yaşayan vatandaşlarla buluştu.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci ve Belediye Meclis Üyesi adayları seçim çalışmalarını hızlandırdı. Gün içerisinde esnaf, iş adamları, sivil toplum kuruluşları, oda ve muhtarlık gibi Bandırma’nın her kesimine ulaşmaya çalışan Şekerci ve ekibi her akşam birden fazla ziyaretle çalışmaları ve yeni büyükşehir yasasının getirdiği avantajları vatandaşlarla paylaşıyorlar.

“KENT MERKEZİ NE İSE, KÖYLERDE O OLACAK,”

Köylerin, Paşakonak ve diğer mahalleler gibi modern bir görüntüye kavuşacağını söyleyen Şekerci “ Köylerin tüm sosyal donatı ve alt yapı sorunlarını çözeceğiz. Yollar  sıcak asfalt olacak. Köyler daha temiz bir görüntüye kavuşacak, daha düzenli şehir hatları ile günde birkaç kez ring hatları ile ulaşım kolaylaşacak. Köylere sosyal donatı alanlarının kazanımı artık büyükşehir ile daha kolay. Sosyal donatı alanlarınızın bakım, onarım ve mali problemleri kalmayacak” dedi.

-KÖY YOLLARINA VE KAVŞAKLARINA DÜZENLEME SÖZÜ,

Köy girişinde bulunan kavşaklar bu güne kadar maddi hasarlı ve ölümcül trafik kazalarının meydana geldiği anımsatan Şekerci, “Bandırma Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak buraya yaptıracağımız köy giriş ve çıkış düzenlemeleri ile kazalarının da önüne geçmiş olacağız. Yol genişletme çalışmaları ile tüm yollar genişletilerek sıcak asfaltlı olarak yapılacak. Köyleri sıcak asfalt, çevre düzenlemesi, ışıklandırma, refüj ve kaldırımı ile modern bir hale getireceğiz. Bu projelerimizi uygulamaya koymak için 30 Mart yerel seçimlerinde sizden yetki istiyoruz”  şeklinde konuştu.

KÖY TÜZEL KİŞİLİĞİNE KAYITLI MENKUL VE GAYRİMENKULLER SİZİN İÇİN KULLANILACAK,

Köy tüzel kişiliklere kayıtlı bulunan tüm menkul ve gayrimenkullerin köylerin olmaya devam edeceğini ve buraların işletilmesinden sağlanan gelirlerin o köyde kullanılacağını  anımsatan Şekerci “Büyükşehir yasası ile köylere ait menkul ve gayri menkulleri yine her köyün kendisi işleyecek. Köy tüzüğüne kayıtlı yerleri köylüler dışında kimse işleyemeyecek. Buralardan elde edilen gelirlerde yine sizin köylerinizin kalkınmasında kullanılacak. Önümüzdeki 10 yıl ki uzun vadede de tüm köylerimiz Avrupa Standartlarına ulaşacak ve daha modern ve entegre tesislerde ve birlikler eli ile tarım ve hayvancılık yaparak, hem daha çok kazanacak hem de daha yüksek bir refah seviyesine ulaşacak ” dedi.

“ŞİMDİ MİLLET DEVLETİN EFENDİSİ OLDU”

Şekerci yeni büyükşehir yasasının getirdiği avantajları vatandaşlara anlatmaya şu sözlerle devam etti. “Önceden devlet milletin efendisi idi, şimdi millet devletin efendisi oldu. Yeni kanun ile siz mahalle muhtarınızı, belediye meclis üyenizi, belediye başkanınızı, büyükşehir belediye meclis üyenizi ve büyükşehir belediye başkanınızı seçeceksiniz.” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr