Kasapoğlu’dan Pazarcılara Destek

02 Eylül 2014 Salı, 22:45
AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu, yerel yönetimin pazar yerini İhsaniye ve Günaydın Mahallerindeki sokak aralarına taşımasının kaosun yaşanmasına neden olduğunu söyledi.
Yaşanan kaostan dolayı sebze,meyve ve balıkçılar odası üyelerinin yerel yönetime tepki olarak pazara çıkmadığını anımsatan Kasapoğlu “ Yerel yönetim İhsaniye ve Günaydın Mahallerinde geçici olarak kurulacak olan semt pazarının planlamasını yapamamıştır. 4 metrelik tezgah boyları esnafın taleplerini karşılamaktan çok uzaktır. Pazar yerinde 4 metre olan tezgah boyları 6 metreye çıkartılmalı esnafa rahat bir nefes aldırılmalıdır. İhsaniye ve Günaydın Mahallerinde bulunan cadde ve sokaklar semt pazarları tezgah boylarının 6 metreye çıkartılmasını karşılayamıyorsa yerel yönetim bazı cadde ve sokakları alternatif pazar yerine dönüştürmelidir”dedi.
Yerel yönetimin pazar yerinin taşınmasındaki beceriksizliğinin kapalı pazar yerinin demontajı sırasında da görüldüğünü kaydeden Kasapoğlu “Demontaj sırasında çıkan yangın pazar yeri çevresinde bulunan mahalle sakinlerinin zor anlar yaşamasına neden olmuş,yangın sonrasında oluşan dumanlar ilçenin üzerine adeta karabasan gibi çökmüştür. Yerel yönetim ise yaptığı açıklamasında personeli daha dikkatli olmaları konusunda uyarmaktan başka bir şey yapamamıştır”diye tepki gösterdi.
Kasapoğlu, “Yerel yönetimin ihalesi yapılan yeni pazar yeri projesinde esnaf camiasının beklentilerine cevap vermeli ve projeyi beklentilere cevap verecek şekilde planlamalıdır”şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr