Kapalı Pazar Yerinin Yıkımına Başlandı

19 Ağustos 2014 Salı, 10:01

Bandırma Belediyesi tarafından projesi gerçekleştirilen yeni kapalı pazar yeri için fiziki çalışmalar başladı.

Dün Bandırma Belediyesi’ne ait ekipler tarafından tenteleri sökülüp yeni oluşturulacak kapalı pazar yeri için fiziki çalışmalara başlanan alanı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yerinde izledi. Yaklaşık 20 yıl önce eski dönemin Belediye Başkanı Durgut Ergin tarafından faaliyete alınan kapalı pazar yeri son 10 yıl içerisinde işlevselliğini yitirmiş sıcak günlerde esnafın ve vatandaşların alışveriş yaparken ecel terleri dökmesine yağmurlu havalarda ise zaman zaman pazarda satılan ürünlerin yoğun yağışla birlikte telef olmasına neden oluyordu. Yine kapalı pazar yerinin otoparkının olmaması alışveriş için gelen vatandaşların ve  esnaflar için büyük zorluklar çıkartıyordu.

12 trilyon gibi dev bir bütçe ile ihale edilecek yeni kapalı pazar yeri projesi 400 araç ve 750 tezgah barındırıyor olacak. Geride kalan seçim döneminde Başkan Mirza :  “Pazar yerinin parası belediye kasamızda duruyor. Şimdiden tüm esnafımıza ve Bandırmamıza hayırlı olsun. Tamamen kapalı, havalandırmalı, aydınlatmalı, her tür olumsuz hava şartlarına karşı korumalı, güvenli, engelli vatandaşlarımıza da uygun olacak. Hak sahibi hiç bir esnafımız mağdur edilmeyecek. Vatandaşlarımıza konforlu ve rahat bir alış-veriş ortamı sunmak için 2 katlı olarak projelendirilen yeni Kapalı Pazar Yerinde 400 araç ve 750 tezgah kapasitesi mevcut. Sosyal ve yeşil alanlarıyla, asansör ve yürüyen merdivenleriyle; yük taşıma, ulaşım ve ticaret kolaylaşacak. Sizin için en iyisini istiyoruz. Kapalı Pazar projemiz Bandırma için yapacağımız projelerden sadece bir tanesidir. Geleceğin Bandırmasını hep birlikte oluşturacağız.” demişti.

Mevcut Cumartesi pazarı 23 Ağustos Cumartesi gününden itibaren eski yeri olan Pazar Caddesi, İstiklal Caddesi, Eski İtfaiye Caddesi, 2. Okul Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi, Demirciler Caddesi, Hal Caddesi ve Terziler Caddesi ile 1. Okul Sokak ve 41 Sokak’ta yer alacak.

“Kapalı pazar yeri projesinin şimdiden Bandırma’ya şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz…”

Bandirma.com.tr

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr