Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

İçimiz Yanıyor… Sayı 283’e Yükseldi

15 Mayıs 2014 Perşembe, 23:40

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’daki maden faciasının ardından sürdürülen çalışmalarda bugün 1 işçinin daha çıkarıldığını ve can kaybı sayısının 283’e ulaştığını söyledi.

“ADLİ SORUŞTURMA BAŞLADI”

Gazetecilere açıklama yapan Yıldız şunları söyledi;

“Değerli arkadaşlar, burada her zaman söylüyoruz, herhangi bir kusur varsa kimsenin gözünün yaşına bakmayız. İdari olarak da adli olarak da soruşturma başlamıştır. Teftiş Kurulları görevlerinin başındadır. Bütün vatandaşlarımızın müsterih olmasını buradan istirham ediyorum.

“KARBONMONOKSİT CİVARI DÜŞTÜ”

Karbonmonoksit civarı düştü. Bu yangının sönümlenmeye gittiği anlamına geliyor. Buarada bir işçi kardeşimiz daha çıkartıldı.  Bu geceki ve yarın bizim için çok önemli. Bundan sonraki kısımda teknik olarak tartışılacak olan gündem oluşacaktır. Bizim şu anda düşündüğümüz tek şey işçi kardeşlerimizin oradan behemehal çıkarılmasıdır.

“KİMLİK TANIMA BİRİMİ KURUYORUZ”

Kayıp olduğu söylenen 6 işçinin aileleri bize müracat etmedi. Kimlik tanıma birimi kuruyoruz. Ailelerden buraya başvurmalarını diliyoruz. Bazı televizyonlarda yakınımı arıyorum diyenlerde bize müracaat etmediklerini gördük.”

“HASTANELERDE 3 HASTAMIZ KALDI”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Soma’daki maden faciasına ilişkin, “Şu anda hastanelerde 3 hastamız kaldı, diğerleri de taburcu oldular hayati tehlikeleri bulunmamaktadır” dedi.İnşallah sonuna gelmişizdir.

“ÖLEN MADENCİ SAYISI 283 OLDU”

“Bir kişi daha çıkarıldı. 283 oldu. Bu gece ciddi bir hareketlenme var. Şu ana kadar AFAD merkezimizde, diğer bütün kuruluşlarımızın yaptığı çalışmalar ciddi bir şekilde elden geçiyor. Verdiğimiz rakamların tamamı teyit edilmiş rakamlardır. Teyit edilmemiş rakamları vermek istemiyoruz. En son kontrollerimizi yaparız ve sayımızı o şekilde açıklarız.

“400-450 metre aşağıda çalışıyoruz. Karşımıza farklı işlemler çıkabiliyor ve onlar da zaman alıyor. İşçi kardeşlerimizin ailelerinden hiçbir şekilde bir müracaat kalmaksızın bunu neticelendirmek istiyoruz.”

“114 KÖMÜR OCAĞI KAPATILDI”

“Bu son derece önemli bir konu. Her bir kazanın bizler için tekrar elden geçirilmesi gereken bir takım uygulamalarla ilgili de kısımları var. Arkadaşlarımız titizlikle raporlamalarına başladılar. Bu alanda mutlaka ithalatı azaltıp, üretimi arttırmamız lazım ama tek şartla, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili tedbirleri arttırarak. Denetimler sonucu şartları uygun olmayan şu anda 114 kömür ocağı kapatıldı. Bunun üzerinde ne kadar titiz durduğumuzu, ne kadar yoğun çalıştığımızı bilmenizi isterim. Bizim işçi kardeşlerimizin sağlığı, sıhhati bizim olmazsa olmaz şartımızdır.”

“İÇERİDE GÖÇÜK YOK”

İçeride bir göçük ile karşı karşıya kalmış değiliz ama 200-250 metrelik bir bandın yanmış olması içerideki ısıyı arttırıyor ve yarattığı tahribatlar var ama bu bir çökme anlamına gelmiyor.”

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr