Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Kuruldu

19 Ağustos 2014 Salı, 12:28

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu kuruldu. Konu ile ilgili Bandırma Sanayici İş Adamları Derneği (Bansiad) şöyle açıklama yaptı.

BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği, ÇASİAD Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği, BANSİAD Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği, BİSİAD Biga Sanayici ve İşadamları Derneği, BAGİAD Balıkesir Genç İş Adamları Derneği, BANGİAD Bandırma Genç İşadamları Derneğinin katılımı ile; GÜNMARSİFED Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonunun resmi kuruluşu gerçekleşmiştir.

TR 22 Güney Marmara Bölgesindeki İş Dünyasının temsilcileri konumundaki Derneklerin güç birliğini sağlayacak Federasyonumuzun kurulması çalışmaları bir süredir devam etmekteydi. Bu süreçte değerli zamanlarını, tecrübe ve bilgi birikimlerini esirgemeyen ilgili Derneklerin saygıdeğer Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkanları ile yapılan görüşme, toplantı ve çalışmalar neticesinde bölgemiz İş Dünyası’ na yeni bir soluk getireceğine inandığımız Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED)  kurulmuş bulunmaktadır. Bölgemiz gelişimine katkı sağlamak, bölgedeki katma değeri arttırmak, ticaretin değişen hızına daha kolay ayak uydurmak, AR-GE ve yeniliklerin başlangıç noktası olmak gibi ekonomik hedefler ve bir araya gelerek oluşturulacak güç birliği ile bölge ve üyelerimizin çıkarların korunmasına öncülük etmek düşüncesi ile kurulan Federasyonumuzun Bölgemiz ve Ülkemiz İş Dünyasına hayırlı olmasını dileriz.

Federasyonumuzun kuruluş aşamasında, Derneklerimiz her türlü bireysel hedefi bir kenara bırakarak; bölgenin çıkarlarını ön planda tutmuşlar ve birlikte bir sinerji yaratma hedefine odaklanarak katkı sağlamışlardır. Emeklerimizin neticesinde; BASİAD Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Hizmet Binasında fiziki merkez yapılanmasını tamamlayan federasyonumuzun Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tamer Çelik olmuştur. Yönetim Kurulu Başkanlığını değişimli olarak tüm üye derneklerin almasının prensip kararına bağlandığı Federasyonumuzun Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri ise;

ÇASİAD Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği  Başkanı Erdal AKARSU, BANSİAD Bandırma Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı M. Çetin MİRAP, BİSİAD Biga Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Zekai BAŞ, BAGİAD Balıkesir Genç İş Adamları Derneği Başkanı Rahmi KULA, BANGİAD Bandırma Genç İşadamları Derneği Başkanı İsmail ÇOBAN olarak seçilmişlerdir.

Federasyonumuz; kuruluşumuza müteakip; TÜSİAD ve Çanakkale Müteahhitler Birliğinin Üye Olarak katılımı ile birlikte 2 Bine yakın üyeye hizmet verecek oluşumu hedeflemektedir.

Federasyonumuzun Amacı:

TR22 (Balıkesir ve Çanakkale) bölgesi ve yakın çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve işadamları derneklerinin ortak sesi olarak bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak, bölgesel ve sektörel kalkınma vizyonları geliştirerek uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmak, projeler geliştirmek, iş dünyasını ilgilendiren sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyuna, yetkili kurumlara duyurmak amacıyla, üyeleri arasında güç birliği sağlayarak ortak çalışma zemini oluşturmak;

Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, Atatürk’ün çizdiği  Türkiye Cumhuriyeti vizyonu ve çağdaş uygarlık hedefıni  esas alarak bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak, demokratik, laik, etkin hukuk devleti anlayışı içinde, sivil toplumun kurumsallaşması ve özel girişimciliğin yaygınlaşmasına çalışmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek üzere bağımsız bir platformda, temsil tabanı geniş, güçlü bir örgütlenme gerçekleştirmektir.

Federasyonumuzun Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diler, kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

M. Çetin MİRAP

BANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Üyesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr