Göksu Nehri Nerede, Nasıl Gidilir? | Bandirma.com.tr

30 Kasım 2023 - 07:25

Göksu Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?

Göksu Nehri Nerede, Nasıl Gidilir?
Son Güncelleme :

28 Haziran 2022 - 1:51

667
google haberler

Göksu nehri İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırlarında yer alırken Boğaz’ın Anadolu yakasından denize dökülen dere olarak biliniyor. Anadoluhisarı sınırlarında kalenin hemen yan kısmında yer alırken Ağva Göksu nehri kıyılarında kış aylarında dahi yemyeşil alan herkesi kendisine hayran bırakıyor. Bu alanda yer alan ağaçların yanı sıra asırlık olan çınarlar ile sessiz bir doğa harikası olarak yerini alıyor.

Göksu Deresi tarihine bakılacak olduğu zaman Bizans dönemlerin kadar dayandığı da yer alıyor. Bizans İmparatorluğu dönemlerinde Göksu olarak bilinen ismi Potamion olarak yer alırken küçük ırmak isminden de türediği biliniyor. Bu bölge genel olarak yeşil ile mavinin buluşması olarak da değer gördüğü gözleniyor.

Bir yandan balıkçı barınakları olarak yer alırken bir yandan da kenar kısımlarda kurulu olan mekanlar içerisinde hoş vakit geçirmek için ortam sunmaya devam ediyor. Daha çok mesire alanları olarak bilinen bölge halk tarafından ve dışarıdan gelen ziyaretçiler tarafından oldukça tercih ediliyor.

Bu alanda bulunan restoranların yanı sıra hem yaz hem de bahar aylarındaki deniz ürünleri insanların eşsiz lezzetleri tatmasına olanak sunuyor. Bir yandan da Göksu Deresi çevresinde birçok kahvaltı yapmak için uygun mekanlar da yer alıyor. Böylece herkes kendi zevklerine uygun olan alanlarda kahvaltı yapma seçeneklerini de bulabiliyor.

Göksu Deresi Nerede?

Göksu nehri nerede sorusu da merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. İstanbul ili Beykoz ilçe sınırlarında yer alıyor. Boğazın Anadolu yakasından denize döküldüğü bilinen derelerden birisidir. Anadolu Hisarındaki kalenin hemen yan kısmında yerini alıyor.

Göksu Deresine Nasıl Gidilir?

Ağva Göksu nehri otelleri kadar nasıl bir geçiş olacağı da merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Buraya geçiş normale oranla çok kolaydır. İlla özel araçların yer almasına da gerek bulunmuyor. Otobüsten minibüse ya da vapurlara kadar birçok farklı ulaşım türleri de yerini alıyor.

Otobüs ile gelme düşüncesinde olan kişiler; 15E, 15F, 15T, 15ŞY, 15 TY numaraların yer aldığı otobüslere binerek ulaşım sağlayabilirler. Minibüs ile ulaşım düşünen kişiler Kadıköy – Beykoz – Ortaçeşme hatlarına binerek de rahat bir ulaşım sağlayabiliyor. Vapur ile ulaşım düşüncesinde olanlar da boğaz hatlarına binerek rahat ulaşım sağlayabilir.

Göksu Deresinde Nerede Kalınır?

 Ağva Nehir Evi alternatifleri sayesinde hafta sonu kafa dinlemek ve iyi bir tatil yapma düşüncesinde olan herkes kafa dinlemeyi de tercih edebilir. Bu sayede kendileri için en iyi ulaşım alternatiflerini tercih ederken en farklı seçenekleri de görebilirler.

Kafa dinlemek için en uygun adreslerden olurken adeta farklı bir doğası ve eşsiz manzarası olmasından dolayı herkese hitap ediyor. Uygun fiyatları ile doğada mavi ile yeşilin tam ortasında olmak için en uygun yer oluyor.

 

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x