Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

Geçiçi Pazar Yerine By-Pass

11 Eylül 2014 Perşembe, 15:32

Sebze ve meyveci esnafının geçici Pazar yerinde tezgah parsellerini belirleyen kuralar tekrar çekilecek.

Bandırma Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Gelir Şefliği çalışanları tarafından yapılacak olan yeni kura çekimi bu akşam (11 Eylül 2014 Perşembe) Barış Manço Kültür Merkezinde saat 20.30’dan itibaren gerçekleştirilecek.

Bilindiği gibi ilk olarak 4 metre olarak belirlenen parsel boylarına göre 21 Ağustos tarihinde yapılan ilk kura çekiminin arından yaklaşık 3 hafta boyunca tezgah açmayan sebzeci ve meyveci esnafımızla sağlanan uzlaşmanın sonucunda yeni parsel boyları 6 metreye çıkartıldı. Belediye ekipleri 6 metre olarak karara bağlanan yeni tezgah boylarına göre cadde ve sokaklarda yeni parselleri sarı renkli boya ile çizerek belirledi. Yapılan bu çalışmanın ardından değişen parsel boylarına göre sokak ve caddelerdeki yeni parsellerde oluşan kaymalar nedeniyle kura çekiminin yenileneceği öğrenildi.

Yapılacak olan yeni kura çekiminde Meyve ve Sebzeciler Odası Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm üyelerin hazır bulunması gerektiği belirtildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr