Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Cumhuriyet’in 100. Yılı’nda Bandırma’ya İz Bırakanlar Unutulmadı

Bandırma Kent Konseyi ve Bandırma Belediyesi, Cumhuriyet’in 100. yılında “Bandırma’ya İz Bırakanlar Vefa Gecesi” adlı etkinliği bir araya getirdi. Bu özel gece, Bandırma Santral Kültür Merkezi’nde düzenlendi ve Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ile Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Can Ata Tan, siyasi parti liderleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve Bandırma’ya katkı sağlamış kişileri bir araya getirdi.

Bandırma Kent Konseyi ve

Konuşmalarında, “Bandırma’nın tarihinde iz bırakanları bu gece anmayı arzuladık. Bandırma, kuruluş ve kurtuluşun kenti olarak tarihin her alanında büyük bir kültüre ev sahipliği yapmıştır. Bu kültürü büyüten ve her alanda geliştiren Bandırma’nın önemli isimlerine bu gece vesilesiyle minnettarlığımızı ifade ediyoruz.”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, etkinliğin bir başlangıç olduğunu belirtti ve şunları ekledi: “Kent Konseyleri medeniyet projeleridir. Bandırma Kent Konseyi, Bandırma’ya, Bandırma Belediyesi’ne ve sivil toplum kuruluşlarına hizmet etmek amacıyla her kesimi kucaklayan bir kurum olmuştur. Bandırma, büyüyen ve gelişen güzel bir kenttir. Cumhuriyet ile birlikte büyümüş, sanayi, liman ve kültürün bir araya geldiği bir şehirdir. Cumhuriyet’in 100. yılında Bandırma’ya katkı sağlamış kişilerle ilgili sosyal hizmetler ve spor alanlarında bir çalışma yaptık. Bu, başlangıçtır. Daha önce de bu konuda çalışmalar yapıldı, ancak biz yerel yönetim olarak Bandırmalılara en adil ve şeffaf hizmeti sunma gayretindeyiz. Bu gece dolayısıyla şehrimizde gerçekleşen çalışmalara ve hizmetlere teşekkürlerimi sunuyor ve saygılarımı iletiyorum.”

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Kent Konseyi Vefa Komisyonu üyeleri Erdem Özcan, Ahmet Pesen, Sebahattin Pıravadalı, Önder Balıkçı, Salih Yıldız, Ömer Lütfü Kayalar ve “Bandırma’nın İz Bırakan” isimlerine plaket takdim etti.

nev bandırma