Belediye İşgaliyelerde Kararlı

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 09:16

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, cadde ve sokak işgalleriyle mücadele konusunda kararlı olduklarının altını çizdi.

Cadde ve sokak işgallerinin tespiti konusunda meclis kararıyla belediye bünyesinde karma bir komisyon kurulduğunu anımsatan Mirza, “Komisyon tarafından yapılan tespitler sonrasında yerel yönetim olarak cadde ve sokakları işgal eden kişi ve kurumlara yönelik çalışmaları başlattık. Belediye olarak önce kişi ve kurumlara yazılı tebligat yaparak işgallere son vermelerini istedik. Ancak buna rağmen belirlenen kriterlerin dışına çıkmakta ısrarcı olan kişi ve kurumlara yönelik olarak aralarında yıkımda bulunduğu gerekli yaptırımları uygulamaya başladık. Yerel yönetim olarak cadde ve sokak işgalleri konusundaki mücadelemiz devam edecektir. Cadde ve sokaklar yayalarındır yayaların olmaya devam edecektir” dedi.

Mirza, ilk etapta Sevgi Yolu ve Cumhuriyet Meydanının işgallere son vereceklerini daha sonrada karma komisyon tarafından belirlenen cadde ve sokaklardaki işgallere son vereceklerini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr