Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Başkan Pekel’den Suç Duyurusu

27 Mart 2014 Perşembe, 17:42

sedat pekelBandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, Sonkurşun İnternet Sitesi ve Gazetesi’nde otel inşaatı ile ilgili ortaya atılan iddialar için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Başkan Pekel şu görüşleri paylaştı:

“Bandırma ve ülkemiz için büyük önem taşıyan 30 Mart yerel seçimlerine çok az bir süre kala, bazıları için bir alışkanlık haline gelen ve adeta bir hak olarak görülen karalama ve çamur atma kampanyalarını ne yazık ki yine yaşıyoruz.

Gerçeklerin ortaya çıkarılması, hakkın ve haklının savunuculuğunu üstlenmesi nedeniyle kutsal bir meslek sayılan gazeteciliği kullanarak bu kampanyaların silahşorluğuna soyunanlar, gerçekler ortaya çıktığında -eğer yüzleri varsa- insan içine çıkacak yüz bulamayacaklardır.

Sonkurşun Gazetesi’nin internet sitesinde ve 24 Mart 2014 Pazartesi günkü nüshasında yayınlanan “SOFİA OTELİNDEKİ BULUŞMANIN PERDE ARKASI-SOFIA OTELDE NELER OLDU!?” başlıklı haberde yer alan iddialar, soru kalıbına sokularak okuyucularda bir suç algısı oluşturmaya yönelik kelime oyunları, tam bir kirli gazetecilik örneğidir.

Engin Arıcan’ın ortaya attığı bu iddiaların hiçbiri doğru değildir. Böyle asılsız suçlamalarla başta başkan olarak beni ve bugünkü belediye yönetimini bu konuda suçlu gibi göstermeye kimsenin hakkı olamaz.

Bugün ülkemizde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonları ile ilgili Başbakan, oğlu ve Bakanlar hakkında çok ciddi kanıtlar ortadayken yolsuzluğa bulaşanları savunma gereği duyan birinin, kendi hayal gücüyle oluşturduğu senaryolarla insanlara çamur atma çabasını açıklayacak hiçbir tanımlama yoktur.

Bu çırpınış, açık biçimde kendilerinin de gördüğü bir tükenişin, bir yok oluşun getirdiği panik ve telaştan başka bir şey değildir. Ama tüm bu gerçekleri Bandırmalılar ve tüm ulusumuz da artık gördü. Boşuna çaba harcıyorsunuz. Attığınız çamurlarda yine kendiniz boğulacaksınız. İnsanları kandırabileceğinizi, kamuoyunu yanlış yönlendirebileceğini düşünüyorsanız, avucunuzu yalarsınız. Sizin gerçek kimliğinizi artık herkes biliyor.

Bu gerçeği bir kez daha ortaya çıkarabilmek için, attığınız iftira ve çamurların suratınızda patlaması için söz konusu haberi internet sitenizde yayınladığınızın hemen ertesi gün, Sedat Pekel olarak buradaki iddialarınızla ilgili gerekli soruşturmanın yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Tüm gerçekler ortaya çıkarılsın.

Bu iddialarınızla ilgili elinizde ne bilgi, belge varsa gidin soruşturma kapsamında savcılığa verin. Gerçekler ortaya çıksın. İddialarınıza göre ortaya attığınız, kendi içinde birbiriyle çelişen soruların yanıtları sizde var. Gidin bu yanıtları savcılığa da aktarın.

Bizim tüm yaşamımızda olduğu gibi, Bandırma Belediyesi olarak son 5 yılda yapılan uygulamalarla ilgili veremeyecek hiçbir hesabımız yok.  Kimseden korkumuz da yok.

Yıllardır sürdürdüğün AKP silahşorluğun da bir işe yaramayacak. Hiç telaşlanmayın, korkunun ecele faydası yok. 30 Mart akşamı Bandırma’da CHP’nin zaferini hep birlikte kutlayacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr