Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

Başkan Mirza’dan Edincik Ziyareti

10 Nisan 2014 Perşembe, 10:21

mirza-edincikYeni Başkan Dursun Mirza, Hafta başında Aksakal’a yaptığı ziyaretin ardından dünde Edincik Belediyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından yürürlüğe giren Büyükşehir Yasasıyla birlikte Tüzel kişiliğini kaybederek Bandırma’ya bağlanan ve mahallesi olan Edincek’te incelemelerde bulunmak için ilgili daire müdürleriyle birlikte bölgeye hareket eden Mirza, burada personelle bir araya geldi.

Yeni düzenlemenin ardından Bandırma Belediyesi’ne bağlanan araçlar ve iş makinelerinin tespitiyle birlikte eski Edincik Belediyesi Personeli ile ilgili durum tespitini yerinde yapmak amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Mirza, eskiden olduğu gibi Aksakal’da ve Edincik’te de tüm Belediye hizmetlerine devam edeceklerini söyledi.

Mirza: “Bilindiği gibi 30 Mart yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir Yasası yürürlüğe girdi ve Aksakal ile Edincik gibi pek çok belde tüzel kişiliğini kaybederek mahalle oldu. Bu beldelerimiz Bandırmamızın mahallesi konumuna gelerek hizmet yetkisi Belediyemize geçti. Bizlerde Bandırma’nın Yeni Yerel Yönetimi olarak bu beldelerimizde hizmetlerin devam etmesi ve aksamaması için ilgili daire müdürlerimiz ve personelimizle gerekli önlemleri alarak işi sıkı tutuyoruz. Şu anda da Edincik Belediyesinde görev yapmış ve artık Bandırma Belediyesi personeli konumuna gelen arkadaşlarımızla durum değerlendirmesi gerçekleştiriyoruz. Bu görüşmelerimiz bundan sonraki süreçte buradaki hizmetlerin devamı adına oldukça olumlu bir şekilde gerçekleşti. hem Aksakal’da hem de Edincik’teki vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Yeni dönemle birlikte hizmetlerimiz daha artacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr