Başkan Mirza Taş Kırma Tesisini Denetledi

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 09:12

Büyükşehir yasası ile Bandırma Belediyesi bünyesine alınan köylerin mahalle olmasından sonra mahallelerin iç yollarının yapılması için Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan su ve kanalizasyon altyapıların tamamlanması gerektiğini belirten Başkan Mirza konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Mirza: ‘Ayyıldız Tepedeki Taş Kırma tesislerimizi ziyaret ettik, incelemelerde bulunduk. Yol yapımında dolgu malzemesini temin ettiğimiz taş ocağı ve taş kırma tesislerimiz tam kapasite çalışmaktadır. Yeni alacağımız asfaltlama araçlarıyla da öncelikle şehir içindeki ana yolları; Ordu Caddesi, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kurtuluş Caddesinin asfaltını yenilemeyi planlıyoruz.

Bildiğiniz gibi Büyükşehir yasası ile köylerimiz mahalle olurken bazı birimler de Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlanmıştır. Bu birimler; Su ve kanalizasyon, ulaşım, mezarlık, itfaiye ve haldir. Köylere, Mahallere giden ana yollar yollar Balıkesir Büyükşehir Belediyesine aittir. Köy, Mahalle içi yollar ise Bandırma Belediyesine bağlıdır. Köy içi yolları yapmamız için Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan su ve kanalizasyon altyapıların tamamlanması gerekmektedir. Alt yapı çalışmalarından sonrada köy içindeki yolların yapımına başlayacağız. Bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Daha iyi ve daha hızlı hizmet vermek için, Bandırma için çalışmaya devam ediyoruz.’ dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr