Başkan Mirza “O Fotoğrafa” Açıklık Getirdi

19 Eylül 2014 Cuma, 22:36
google news takip et mobil

icerik_ana_fSanatçı Leman SAM tarafından sosyal medya hesabında paylaşılan fotoğraf ve yorumlar sonrası bir açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza “Yorumları oldukça abartılı buluyorum. Olay fotoğrafta görüldüğü gibi değildir. Hele hele darp ve kan asla yaşanmamıştır. Bu konudaki duyarlılığa hepimiz katılıyoruz. Ancak, gerçek olmayan bazı suçlamalarla kurumları zan altında bırakmayı, biraz insafsızlık olarak görüyorum. Kurtuluş konserinde sanatçımız Leman SAM’a hayvanların çok daha iyi koşullarda yaşamalarını sağlamak konusunda verdiğim sözün de arkasındayım” dedi.

Bandırma’nın kurtuluş törenleri öncesinde, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan sokak köpeklerinin, gerekli bakımları da yapılarak tekrar salınmak üzere hayvan barınağına toplandığını belirten Belediye Başkanı Dursun MİRZA, bu toplama sırasında çekilen bir fotoğraf bahane edilerek olayın, belediyeyi suçlama ve karalama kampanyasına dönüştürülmesini üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Köpeklerin toplanması ile ilgili uygulamanın işin gereğine uygun yapıldığına dile getiren Başkan MİRZA açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Bu işlemi yapan çalışanlarımız bu konuda deneyimli kişiler. Bu çalışma sırasında çekilen ve basında yer alan fotoğrafta, sanki köpeğe kötü davranılıyormuş gibi bir izlenim oluşuyor. Oysa asla böyle bir olay yoktur. Eğer köpeğe kötü davranılması söz konusu olsaydı, bu konuda gereğini yapmaya kararlıydım. Titizlikle bu olayı araştırdım. Ancak köpeğe kötü davranılmadığını öğrendim. Köpeğin biraz iri cüsseli olması nedeniyle iki arkadaş kontrol etmekte zorlanmışlar. Fotoğraftan kaynaklanan köpeğe vuruluyormuş algısı, hayvan severleri  rahatsız etmiştir. Böyle bir tavır elbette her insanı rahatsız edebilir. Ancak, olay fotoğrafta görüldüğü gibi değildir. Köpeğe kötü davranılması, vurulması söz konusu değildir. Fotoğraftaki köpek şu an halen barınağımızda bulunmaktadır. Gayet de iyi durumdadır.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yeniden Kuvvetli Yağış Geliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x