Son Dakika
16 Aralık 2017 Cumartesi

Başkan Mirza Meclisi Olağanüstü Topladı

25 Nisan 2014 Cuma, 17:36

Bandırma Belediye Meclisi, 2. oturumunu tek gündem maddesi ile olağanüstü toplanarak gerçekleştirdi. Gündemin tek maddesi olan 6360 sayılı kanun kapsamında Belediye Başkanına Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapma yetkisi oy birliğiyle kabul edildi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın başkanlık ettiği meclis gündemine ilk olarak geçmiş toplantıya ait tutanakların okunması ve oylanmasıyla başlanırken ardından AKP Bandırma Belediye Meclis Üyesi Yakup Ataş, geçen toplantıda yol ve kaldırım katkı payları için alınan kararın üzerine söz aldı. Konu İnceleme Araştırma Komisyonu’na gönderildi.

Gündemin tek maddesi 6360 sayılı kanun kapsamında Belediye Başkanına Büyükşehir Belediyesi ile protokol yapma yetkisi oy birliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili olarak Belediye Meclisine bilgi veren Başkan Mirza, Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan 4 Müdürlük ve 1 birimin mevcut işleyişinin devam edeceğini belirterek bu amaçla Büyükşehir Belediyesi’nin yeni örgütlenmesinin tamamlanıncaya kadar bu müdürlük ve birimdeki işleyiş ve sorumluluğun Bandırma Belediyesince sürdürüleceğini söyledi.

Mirza “Biz hizmetlerin aksamaması amacıyla şu anda Edincik ve Aksakal otobüslerine, araçlarına mazotunu veriyoruz. Tamir bakım masraflarını üstleniyoruz. Su tahsilatlarını yapmaya devam ediyoruz. Yapılan bu harcamaların ileri ki tarihlerde karşılıklı mahsup edilebilmesi için yetki istiyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde Büyükşehir ile protokol imzalamayı düşünüyoruz.” dedi. Yetki oy birliği ile kabul edildi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr