Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Başkan Mirza : “Cin Çukuru Brüksel’de”

07 Ağustos 2014 Perşembe, 22:05
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın 30 Mart yerel seçimlerindeki en büyük proje vaatlerinden biri olan Cin Çukuru Yaşam Alanı Projesi AB Hibe ve kredilerinden yararlanmak üzere Avrupa Birliği’nin Brüksel’deki makamlarına gönderildi. Projenin bir yaşam alanı olması nedeniyle yüzde 80 oranında destekleneceği planlanıyor. 
maltaBandırma’da yıllardır şehrin ortasında kara bir delik olarak bulunan ve geliştirilen bir çok projenin hayat bulmadığı Cin Çukuru’na Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın yapmayı düşündüğü proje Avrupa Birliği gündemine girmeyi başardı. Balıkesir’den Brüksel’e giden iki projeden biri olan Cin Çukuru Yaşam Alanı projesi’nin AB Hibe ve kredileri ile gerçekleştirilmesi planlanıyor. Konu hakkında Kanal Bandırma’ya açıklamalarda bulunan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Yeşil alan olduğu için yaşam alanı olduğu için destek gördü. Eğer AB onaylarsa çevresi ile birlikte düzenlenecek. Çevredeki evlerin dış cephelerinin yapılması , güzel bir görünüme kavuşması açısından da çalışmaları Belediye yapacak ve parasını Avrupa Birliği’nden alacak. Altı da otopark olacak.” dedi.

maltaMALTA PARKI YATIRIMCIYA AÇILACAK!
Öte yandan Bandırma’ya kazandırılması planlanan bir başka proje olan Malta Parkı projesinin de büyük bir kısmının Belediye imkanları ile yapılacağını belirten Başkan Dursun Mirza, bu projede yatırımcılara da ihtiyaç duyulacağını ifade etti. Piknik alanları, yüzme havuzu, yeşil alanlar, botanik parkı gibi bölümlerden oluşması planlanan Malta Parkı Projesi’nin de önümüzdeki aylarda star alması planlanıyor.
Bandırmalıları uzun yıllar sonra gerçek anlamda denizle buluşturacak bir başka proje de Livatya Parkı projesiydi. Başkan Mirza, bu proje için de ilk önce bölgeden geçen ve İstanbul Deresi olarak adlandırılan derenin ıslahının yapılmasının planlandığını sözlerine ekledi. Bu projelerin daha rahat yürütülebilmesi için Belediye’de bir Proje Etüt Birimi kurulacağını belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Bu birimde bir makine mühendisi ve inşaat mühendisi görev yapacak. Burada projeler etüt edilecek, şartnameler hazırlanacak.” dedi.
esk-benlintESKİ BELEDiYE BİNASI İŞLEVSEL HALE GELECEK!
Başkan Mirza, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak görev yapan birimin iki kısma ayrılacağını ve Kültür Müdürlüğü olarak bir birimin oluşturulacağını belirterek, ” Barış Manço Kültür Merkezi’nin içindeki müstecir çıktı. Biz çıkarmadık. Oranın kirası 18 bin TL’ye kadar çıkmıştı. Müstecir arkadaşımız ben bu kirayı ödeyemiyorum benim kiramı düşürün dedi. Baktık prosedürlere göre böyle bir düşüş yapamıyoruz. Hatta 20 gün sinema olarak 10 gün de Belediye olarak kullanma formülünü düşündük ama olmadı. Gençlik Merkezi projemiz için ayrı bir bina yapana kadar burayı Gençlik Merkezi olarak düşünmek istiyoruz. Aynı zamanda bir Belediye Konservatuarı olarak değerlendireceğiz burayı. Kültür Müdürlüğü oluşturuyoruz şu anda. Basın Yayın ile Kültür Müdürlüğü ayrı olacak. Kültür Müdürlüğümüz sergi, tiyatro, düğün salonu gibi işlere bakacak. Eski Belediye Binamızdaki düğün salonu vardı , o salonu yine aynı hizmette kullanmaya devam edeceğiz. Kent Konseyi’ni ve yettiği kadar STK’ları oraya toplayacağız. 20-30 m2’lik ofislerle STK’ları orada toplama hedefimiz var. Burası işlevsel hale gelsin istiyoruz. ” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr