Son Dakika
17 Aralık 2017 Pazar

Başbakan Yardımcısı İşler’den Uğur’a Ziyaret

11 Haziran 2014 Çarşamba, 10:41

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur`u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile birlikte ilk olarak Bandırma’da bulunan Tekke Hacı Ali Rıza El-Bezaz Camii ve Külliyesini’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış sonrasında Balıkesir’e gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u makamında ziyaret eden İşler, Başkan Uğur’a görevinde başarılar diledi. Emrullah İşler, Başkan Uğur’a gerçekleştirdiği ziyarette, Türkiye gündemiyle ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. İşler açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye, 1983 yılında kurulan PKK terör örgütünden çok sıkıntılar çekti, çok acılar yaşadı. Biz öncelikle bu örgütün elindeki gerekçeleri teker teker aldığımızı düşünüyoruz. Olağanüstü hali kaldırdık, ret ve inkar politikalarına son verdik. Aynı zamanda Kürtçe yasaktı, bunu yasak olmaktan çıkarttık. Üniversitelerde Kürtçe bölümleri kuruldu, Kürtçe araştırma merkezleri kuruldu, şimdi lisans ve doktora eğitimleri başladı. Televizyon kanalları 24 saat yayın yapıyor, en yapılan düzenlemeler ile özel okullarda Kürtçe eğitim verilebilecek. Biz Türkiye`de özgürlük alanını genişletmek için, demokrasi çıtasını yükseklere çıkartmak için her türlü adımı atıyoruz” dedi.

Açıklamasında Diyarbakır’da annelerin yaptığı oturma eylemini de değerlendiren İşler,“2023 hedefleri arasında yer alan 5 maddeden birisi de ileri demokrasi dedik. İleri demokrasiye ulaşmak için biz her türlü adımı atmaya kararlıyız. Zaman zaman demokratikleşme paketleri ile açılımlarla Türkiye`de 77 milyonun kendisini birinci sınıf vatandaş hissetmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Siyasi irade var, karar var, azim var. 2023 hedeflerini gerçekleştirmenin olmazsa olmaz şartı, terörün bu ülkede son bulması, akan kan ve gözyaşının son bulmasıdır. Bu terörle, akan kan ile 2023 hedeflerinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Türkiye son 30 yılda çok acılar çekti, artık daha fazlasına tahammülümüz yok. Bu son olaylar, çocuk kaçırma olayları, ailelerin ve özellikle annelerin olaya el koyup BDP`li Diyarbakır Belediyesi`nin önünde oturma eylemi yapmaları, çocuklarını örgütten geri istemelerini ben daha önce yaptığım açıklamada da milat olarak değerlendirdim. Artık anneler olaya el koydu. Anneler, gözyaşı aksın istemiyor. Artık zaman ağlama zamanı değil gülme zamanı olmalı, kavga zamanı değil barış zamanı olmalı” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr