Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Bandırma’da İsrail’i Telin Filistin’e destek mitingi

18 Temmuz 2014 Cuma, 00:02

Memur Sen Bandırma Şube Başkanlığı Şehit Süleymanbey Caddesi üzerinde İsrail’i telin Filistin’e destek mitingi düzenledi.

Mitingde konuşan Memur Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kaya “Katil ülke İsrail 7 gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, küçük çocukları katlediyor, camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor. Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var. Ramazan ayında tüm insani değerleri İsrail bir kez daha ayaklar altına almıştır. Katliamlar zincirine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist İsrail insanlığın ortak utancıdır. Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için, kahrolsun İsrail”dedi.

-Sessiz kalmak pasifliktir
İsrail’in saldırıları karşısında birlikte hareket etmeyi başaramayan İslam ülkelerinin İsrail’i cesaretlendirdiğini dile getiren Kaya “Gazze ateş altındayken sesiz kalmak “ama” ve “ancak” ile başlayan cümle kurmanın, işbirlikçilik, zillet, pasifliktir. Müslüman alemi harekete geçmelidir. Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalmasını her yönüyle utanç vericidir, “Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca, sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. AB ülkelerinden bazıları ve ABD öldüreni değil, öleni kınamışlardır. İsrail’i kınayacaklarına Filistin tarafını kınadıklarını açıklamışlardır. Bu tam bir komedi, rezalet, kepazeliktir”diye tepki gösterdi.

-İnsan hakları savunucuları nerede?
İsrail’in kendinden olmayan herkese ve kendilerine ait olmayan her şeye karşı kin ve nefretle hareket ettiğini dile getiren Kaya “Bu gerçeğe rağmen İsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır, “ABD, AB, BM insanlık ayıplarının suç ortağıdır. Vahşete sessiz ve duyarsız kalmak, dilsiz şeytanlığı kabul etmektir. Yapılanlara ve yaşananlara suç ortağı olmaktır. İslam İşbirliği Teşkilatı da en az diğer kuruluşlar kadar sorumludur. Hem ABD’yi hem BM’yi hem AB’yi hem de İslam İşbirliği Teşkilatını insanlık suçuna ortak oldukları için kınıyoruz. 20. yüzyılın ilk çeyreğinden itibaren terör örgütü olarak Müslüman kanı akıtmaya başlayan, insanlık onurunu ayaklar altına alan katil İsrail’i, destekçilerini lanetliyoruz. Buradan İnsanlığa, ümmete, milletimize sesleniyoruz, Cemil Meriç’in dediği gibi ‘Zulmün olduğu yerde tarafsızlık namussuzluktur.’ Biz tarafız, tarafımız insanlık, her türlü zulmün karşısındayız. Vakit, Mescid-i Aksa ve Kudüs için ayağa kalkma, kardeşlerimize sahip çıkma vaktidir. Hepimizin onurunu korumak için şehit düşen kardeşlerimizin yanında olma vaktidir. Karada, Denizde, İntifada Her yerde. Diren Gazze Kahrolsun İsrail, kahrolsun işbirlikçileri, yaşasın Filistin direnişi”dedi.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr