Bandırma Kapalı Pazar Yerine Kavuşuyor

04 Temmuz 2014 Cuma, 23:17

Kapalı Pazar Yeri yapım sürecinde geçici olarak kullanılacak olan Pazar Alanıyla ilgili Yer Planlaması, ilgili oda temsilcileri, belediyemiz ve diğer kurumların daire amirlerinin katılımıyla yapıldı.  Toplantıya Başkanlık eden Dursun Mirza, Yeni Kapalı Pazar Yeri ile ilgili ihale sürecinin kısa sürede tamamlanıp projenin yapımına başlanacağını söyledi.

Mirza: “Kapalı Pazar Yeri Projemizde bildiğiniz üzere ihale sürecine yaklaştık. Eylül ayı içinde ihale sürecinin tamamlanıp, projenin yapımına başlanacağını öngörüyoruz. Kapalı Pazar Yeri inşaatı başlamadan öncede geçici süre kullanacağımız pazar yerinin planlamalarını çok iyi yapıp, kimseyi mağdur etmemeliyiz. Onun içinde çok yönlü düşünmeminiz gerekiyor. Pazarcı esnafımız, bölgedeki esnafımız ve halkımız maksimum düzeyde memnun edilmeli” dedi.

Planlama toplantısında pazarın kurulacağı geçici alan ile ilgili kendilerine gelen taleplerde ortak noktanın pazarın eski yerinde yapılaması yönünde olduğunu belirten Mirza, talepler doğrultusunda herkesin memnuniyetinin sağlandığı bir planlama yapılacağını söyledi.

Mirza: “Bildiğiniz gibi daha öncede sizlerle, o bölgedeki esnafımızla görüştük. Gelen taleplerin neredeyse tamamı kapalı pazar yeri yapılana kadar eski yerinde, mahalle içindeki sokaklarda yapılması yönündeydi. Talepler doğrultusunda pazar yeri yapılana kadar sokaklarda kurulması kararını aldık. Şimdi de arkadaşlarımız o bölgedeki esnaflarla konuşuyor, talepleri alıyorlar. Bu talepler doğrultusunda planlama yapmak istiyoruz. Herkesin tam memnun olması elbette çok zor ancak maksimum düzeyde memnuniyeti sağlamamız gerekiyor. Onun içinde Emniyet, Esnaf Odaları, Belediye olarak birlikte tüm detayları düşünmeliyiz. Sokakta kurulsun demekle olmuyor. Pazarcı esnafını oradaki mevcut dükkânları, oradaki halkı, trafiği gibi birçok konuyu çok yönlü düşünüp maksimum memnuniyet sağlamalıyız” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr