Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

Bandırma CHP’den Barış Günü Mesajı

02 Eylül 2014 Salı, 22:41

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve CHP Bandırma Kadın Kolları Başkanı Türkan Doğan 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle ayrı ayrı yayınladıkları mesajlarında; savaşın, şiddetin, kavganın, öfkenin ve kıyımların olmadığı bir dünyada tüm insanların dostça, kardeşçe yaşaması dileklerinde bulundular.

MİRZA’NIN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI…

Türkiye Cumhuriyeti, Yüce Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin öncülüğünde, kıtalararası konumuyla dünya barışının sağlanmasında ve korunmasında önemli devletlerden biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla birlikte Ulusumuz, demokrasiye, insan haklarına ve hukukun üstünlüğüne inanan özgür bir toplum olmuş, ülkemiz uluslararası arenada ortaya çıkan anlaşmazlıkların çözümünde karşılıklı diyalog ve sağduyuyu benimseyen,  saygı ve hoşgörüden hiçbir zaman vazgeçmeyen bir ülke olarak saygınlık kazandırmıştır.

Ancak uzun yıllar bütün dünyada uzlaşmacı ve saygın kimliğiyle tanınan ülkemiz bugün gelinen noktada uygulanan yanlış ve ileri görüşlülükten uzak dış politikalarla bu kimliğinden ne yazık ki uzaklaşmıştır. Bu süreçte komşularımızla olan ilişkilerimizde izlenen tutarsız dış politikalarla neredeyse hepsiyle ya kavgalı ya da onların nezdinde sözüne güvenilmez bir ülke konumuna geldiğimizi üzülerek görmekteyiz.

Bizler Laik Cumhuriyetimizin yurttaşları olarak içine bulunduğumuz bu zor günlerde özgürlüğün, barışın, demokrasinin, adaletin ve hukukun üstünlüğünün yol göstericiğinden hiçbir zaman ayrılmadan birlik ve beraberlikle hareket etmeliyiz.

Bu düşüncelerimle; Savaşın, şiddetin, kavganın, öfkenin, kıyımların olmadığı bir dünyada tüm insanların dostça, kardeşçe yaşaması dileklerimle, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde tüm yurttaşlarımıza esenlikler diliyorum.

DOĞAN, ORTADOĞUDAKİ VAHŞET DURDURULMALIDIR

Öteyandan, CHP Bandırma Kadın Kolları Başkanı Türkan Doğan da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Ortadoğu’da savaşın ve kadınlara yapılan baskının durdurulması çağrısında bulundu.

Çocukların oyun oynaması, şarkılar söylemesi gereken topraklarda mermiler, toplar, mayınlar ve tanklarla karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Doğan, “Bu vahşet biran önce durdurulmalı. Her savaşta olduğu gibi kadınlar ve çocuklar en çok zarar görenler. Savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan kadınlar ya küçük yaşta evlendiriliyor ya da kuma olarak gelin gidiyor. Savaştan kaçan kadınlar kamplarda ve kampların dışında erkek devletin gazabına uğramakta, hem de bin bir güçlükle sığındıkları ülkelerde ucuz iş gücü olarak kullanılmaktadır” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr