Bandak’tan Açıklama

28 Mayıs 2014 Çarşamba, 13:26

13 Mayıs 2014 günü saat 15.00 sularında Soma ilçesindeki kömür madeninde meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 301 maden işçisinin şehit olmasıyla Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çok can kaybı ile sonuçlanan madencilik kazasında dernek yetkililerimiz kazanın duyulduğu andan itibaren konuyu değerlendirmiş ve akşam saatlerinde yönetim kurulu dernek binasında toplantı yapmıştır.

Toplantı sonunda kazanın uzmanlık alanı, madencilik arama – kurtarma olan ekipler tarafından yapılacağı çeşitli kaynaklardan bilgi alınarak derneğimiz arama – kurtarma ekibinin yetki ve beceri alanına girmediği tespiti yapılmış, yine de ihtiyaç duyulması halinde kaza yerine intikal için gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

Kazadan sonra gelişen arama kurtarma faaliyetleri medyadan takip edilmiş ve kaza yerinde görevli ekipler dışındaki yetkisiz kişi ve ekiplerin çalışmalara engel olduğu ve kargaşa yarattığı görülmüş ve bu süreçte derneğimizin intikaline gerek olmadığı tespit edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr