Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Atilla Atakay “Aday Doğru Yöntem Yanlış”

23 Ağustos 2014 Cumartesi, 09:38

Bandırma Şehir –  ÖZEL HABER – Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Örgütü Başkanı Atilla Atakay, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri ardından açıklamalarda bulundu. Atakay Genel Başkan Yardımcıları’nın bile adayı medyadan öğrendiğini ifade ederek “Aday doğru, yöntem yanlış” dedi. 

10 Ağustos’ta gerçekleştirilen ve Türk Siyasi tarihinde ilk kez halkın Cumhurbaşkanını seçtiği seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Atilla Atakay gazetemize açıklamalarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcıları’nın bile adayın kim olduğunu TV’lerden gazetelerden öğrendiğini ifade eden İlçe Başkanı Atakay, “Bu yanlış bir yöntem. Hatta yanlış bile denemez. Ama aday doğru. Ben Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığını çok iyi yapacağından emindim.” dedi.

Kararsız seçmeni CHP’nin de MHP’nin de etkileyemediğini vurgulayan Atakay, “Yaz ayları bizim toplumumuzda düğünün, sünnetin, cemiyetin bol olduğu aylar. Zaten göçebe bir halkımız var. Bunlar seçime katılan insan sayısını etkiledi. Boykotçular var. CHP ve MHP’ de ne yazık ki kararsız seçmeni etkileyemedi. Kararsız seçmen ortada kaldı.” dedi.
İSTİFA ÇAĞRILARI YERSİZ
Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesi ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için parti içi muhalefetin istifa çağrılarında bulunmasını da değerlendiren CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, “İstifa çağrıları yersiz. Bundan sonraki seçimler için herkes yerini sağlamlaştırmak adına atılımlar yapıyor, çıkışlar yapıyor. CHP’ de Genel Başkan değil, tüzük değişmeli. Bir partinin tüzüğü o partinin anayasasıdır. Tüzükte muğlak ifadeler var. Bu ifadeler sorun yaratıyor.” dedi.
İKİ SEÇİMDE DE GENEL  MERKEZDEN PARA GELMEDi
CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay yerel seçimlerde çok organize bir çalışma ortaya koyarak Bandırma’da CHP’de olan yerel iktidarı 5 yıl daha perçinlediklerini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise ev toplantıları ile çalışmalarını yürüttüklerini, ne yerel seçimlerde ne de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Genel Merkez’den tek kuruş para gelmediğini, tamamen İlçe Örgütü’nün kendi bütçesi ve adayların destekleri ile çalışmaları yürütüldüğünü belirtti.

Kasapoğlu : “Başarılı Değiliz”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr