AKINROBOTICS İZMİR TRAVEL TURKEY’DE TANITILDI | Bandirma.com.tr

11 Aralık 2023 - 15:59

AKINROBOTICS İZMİR TRAVEL TURKEY’DE TANITILDI

AKINROBOTICS İZMİR TRAVEL TURKEY’DE TANITILDI
Son Güncelleme :

08 Aralık 2021 - 16:23

198
google haberler
AKINROBOTICS, 02-04 Aralık tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na katıldı. Akıllı robot Ada’nın bulunduğu standı ziyaret ederek yetkililerden firma hakkında bilgi aldık.

AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN tarafından 12 Nisan 1995 yılında kurulan AKINSOFT olarak belirlenen vizyonlarımızı tek tek yerine getirdik. 2010 yılı vizyonları içerisinde yer alan robotik teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarını başlatma hedefimize bir yıl önce ulaşarak 2009 yılında robotik teknolojiler üzerinde çalışmalara başladığımızı kamuoyuyla paylaştık.

Robotik teknolojiler alanında seri üretime geçilmesi adına 2017 yılında 11.000 m² açık alan üzerine kurduğumuz ve 2750 m² kapalı alana sahip, yeni teknolojileri kullanabilen ve geliştirebilen profesyonel bir teknik ekip ile çalışan AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikamızın resmi açılışını yaptık.

Gelişen robotik teknolojileri yakından izleyen ve çok yakında da küresel boyutta yüksek teknolojiye yön verecek olan AKINROBOTICS, hizmet sektöründe kullanılacak robotların seri üretimini yapmasıyla dünyada bir ilktir. Yalın üretim sistemini kullanan fabrikamız, idealist bakış açısı ve sürekli geliştirilmeye açık sistematik yapılanması ile hedef kitlenin tüm beklentilerini karşılamayı temel hizmet politikası olarak belirlemiştir.

AKINROBOTICS çatısı altında üretilen robotlar, AKINSOFT’un kendi öz sermayesiyle, bünyesinde barındırdığı mühendislerin Ar-Ge çalışmalarıyla tasarlanmış olup %100 yerli üretim gayesiyle hazırlanır.

İnsanlığa ve bilime hizmet etmeyi amaçlayan firmamız insan ergonomisine aykırı, yaşamı tehlikeye atan işleri robotlara yükleyerek insanların sosyal yaşam kalitesini yükseltmeyi ve daha nitelikli işlerde çalışmalarına imkan tanımayı hedefler. Bu bağlamda; insansı robotlar, sosyal robotlar, hizmet robotları, endüstriyel robotlar, tarım robotları, 4 ayaklı robot ve Endüstri 4.0 kapsamında üretilen sipariş hazırlama otomasyonu, misafir servis robotu ile günümüz koşulları altında en çok ihtiyaç duyduğumuz UV-C sterilizasyon robotu fabrikamızda üretmiş olduğumuz robotlardır.

Sosyal Robotumuz “MİNİ ADA”

Mini Ada Robot, 10 yıldır robotik faaliyetlerini sürdüren AKINROBOTICS Robot Fabrikası’nda üretilen sosyal robottur. 2017 yılında çalışmalarına başlanmış ve 2018 yılında nihai ürün olarak 1. versiyonu satışa sunulmuştur. Geliştirilerek 3. ve son versiyonu da tamamlanan Mini Ada Robot birçok sektörlerde aktif görev almaktadır.

45 kg ağırlığında ve 123 cm boyunda olan Mini ADA, 3 eksenli kol yapısıyla 360 derece serbest dönme yapısına sahiptir. Kafasında bulunan stereo vision kameralar aracılığıyla derinliği algılayarak nesneyle arasındaki farkı hesaplar. Görüntü işleme teknolojisi ile yüz ve nesneleri tanır. Belirli büyüklüğün üzerinde standart fontlarla yazılmış kelimeleri okuyabilir. Üzerinde bulunan 6 adet çok yönlü mikrofonlar sayesinde etrafta bulunan gürültüyü filtreler, sesin geldiği yönü algılayarak yapay zekaya iletir. 2 adet stereo mikrofon ile dışarıdan gelen soru ve emirleri “speech to text” özelliğiyle yazıya çevirerek yapay zekada ayıklayıp, elde edilen bilgileri kullanıcıya ses yoluyla iletir. Gövdesine entegre edilmiş 10.1 inch dokunmatik ekran aracılığıyla insanlarla etkileşime geçerek konuyla ilgili yazı ve fotoğraf sunup, videolar gösterebilir. Bu özelliklerinin yanında QR kod okuyucu fonksiyonu ile ürün bilgisine, yer yön tarifine ve ödeme bilgilerine kolayca erişim sağlar. Üzerinde bulunan 2 adet lidar ve bir adet derinlik kamerası ile otonom gezinme fonksiyonu ve haritalandırma modülü sayesinde tüm işletmenizin krokisini hafızasına yükleme, rotaları öğrenme, yön bulma ve tarif etme gibi özelliklerine sahiptir.

Tüm bu hizmetleri; Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olmak üzere 4 ayrı dil seçeneği ile desteklenmektedir.

Mini Ada Robot ilk olarak Havaalanlarında (İGA) hizmet vermeye başlamış, sonrasında turizm, eğitim, sağlık, gıda ve eğlence sektörlerinde yerini almış ve görevlerine başlamıştır. Tüm bu sektörlerde, Mini Ada’yı kendi bünyelerine alarak görevlendiren firmaların yanında, eğitim ve eğlence sektörü başta olmak üzere birçok sektörden gelen yoğun ilgi ve talepleri kiralama modeli sunarak karşılamaktayız. Bu kapsamda doğum günleri, fuarlar, açılış organizasyonları, bilim şenlikleri vb. birçok etkinlikte görev alan Mini Ada sayısız insanla temas kurmuş, birçok ilimizde görev almıştır.

İZMİRDEHABER

Editör: Nurten Öğüt

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x