Ak Partili Külcü’den Su Zammı Açıklaması

19 Eylül 2014 Cuma, 22:55

Balıkesir AK Parti Büyükşehir Meclis Üyesi Sabri Külcü geçtiğimiz gün mecliste onaylanan su zammı sonrası sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

Külcü yapılan zammın geçtiğimiz Belediye yönetimi tarafından alınan karar olduğunu belirtirken yapılan zammın Balıkesir’in tüm belediyelerinde de yapılacağını, mevcut belediye yönetiminin yapmış olduğu açıklamaların manidar olduğunu belirtti.

İŞTE SABRİ KÜLCÜ’NÜN AÇIKLAMASI

Çok değerli Bandırma halkı üç günden beri gazete ,internet ve facebook sayfalarında bandırma su faturaları ile ilgili haberleri izliyorum.
Değerli basınımızın mensupları bu konuyu yakından takip etmesi ve ne olduğunu anlamaya calışmaları beni çok memnun etmiştir.
Ancak, aşağıda yapmış olduğum açıklamanın detayları incelendiğinde konunun tahmin edildiğinin aksine hiçbir şekilde ilave bir zammın sözkonusu olmadığı anlaşılacaktır.
Büyükşehir Meclisinde görüşülen Balıkesir genelindeki ilçelerde uygulanacak olan su zammı ile ilgili oturumda ‘Bandırma Belediyesinin 2014 yılı su tarifesi’ aynen onaylanmıştır.Suya zammı yapan 2014 yılı tarife yönetmeliklerinin onaylandığı bir önceki Bandırma CHP yönetimi olmasına karşın bu şekilde bir yalan rüzgarı estirilmesi oldukça manidardır.
Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresine devredilecek olan Tahakkuk,Tahsilat gibi birimlerin işlem yapabilmesi için su tarife yönetmeliğini hazırlanması gerekmektedir. Büyükşehirinde yaptığı şu anki Bandırma Belediye Meclisince daha önce chp meclis üyeleri kabül oyu ile Kabul edilen su tarife yönetmeliğini aynen onaylamasıdır.
Keşke çıkıpta yalan haberlerle siyasi şov yapılacağına doğrular söylenseydi diyeceğim ama Sayın Başkan Bandırma Belediyesi Meclisinde Kendisininde imzaladığı yönetmeliği Büyükşehir Meclisinde itiraz etmesi konusuda ne kadar iyi niyetli olduğunu göstermektedir.
Su zammı ile ilgili resmi gerçekler;
16 eylül de yapılan büyük şehir meclis toplantısında baski genel müdürlüğünün genel kurul toplantısının 4. Maddesinde su satış tarifesi görüşüldü. Toplantıda 6 aylık TEFE ve TÜFE ortalaması 6,18 oranında zam(zaten bu zam bandırma belediyesi tarafından yapmış durumda ekteki tabloda bellidir.) bundan sonraki her ay için gene aylık TEFE VE TÜFE ortalaması alınarak zam yapma yetkisi verildi ( KANUNEN YAPILMASI GEREKLİ)
Bandırma belediyesinin 0cak 2014 de su tarifeleri ve zammı ile ilgili aldığı liste . ”

10685522_10152751897289181_3099054034564222022_n

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr