Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Ak Parti’den Seçim Değerlendirmesi

03 Nisan 2014 Perşembe, 09:30

akp-degerlendirmeAK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu ve Belediye Başkan Adayı Recep Şekerci partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 30 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi.

30 Mart yerel seçimlerini kaybeden AK Parti Bandırma Belediye Başkan adayı Recep Şekerci, alınan sonuçlardan partilileri ve hizmet hareketini sorumlu tuttu. Şekerci konuşmasında,30 Mart yerel seçimleri kaybetmesinde parti rozetini takıp ta çalışmalara katılmayan partilileri sorumlu tuttu.

8 bin 500 üyesi bulunan ilçe teşkilatında seçim çalışmalarına katılan kişi sayısının 10’u geçmediğini dile getiren Şekerci, “Parti rozetini takıp meydanlarda dolaşanlar seçimde ortada yoktu. Katılanların bir bölümü ise yapmış oldukları 10 TL’lik masrafı bile muhasebeden tahsil ettiler. Alınan sonuçlardan rozet takıp bu partiye hizmet etmeyenler utansın” diye sitemde bulundu.
Bandırma’da seçimleri kaybetmelerinde diğer etkenin de hizmet hareketi olduğunu öne süren Şekerci, hizmet hareketine gönül vermiş kişilerin ilçe genelinde 17 Aralık sonrasında yaşananları içeren cd ve el broşürleri dağıttığını iddia etti. Şekerci, bu seçimleri projelerin değil ideolojinin kazandığını söyledi. Şekerci “Bundan sonraki süreçte aktif siyasetin içersinde olacak mısınız” şeklindeki soruyu “Siyasete giriş vardır. Ancak çıkış yoktur” diye yanıtladı.

Öte yandan, Recep Şekerci, düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı. Bandırma’da ETİBOR İşletme Müdürlüğü görevinden yerel seçimlere katılmak üzere ayrılan Şekerci, bu kez görevine dönmek üzere AK Parti’den istifa etti.

Kasapoğlu: beklediğimiz sonuç değildi
30 Mart yerel seçimleri sonuçlarının arzu ettikleri bir sonuç olmadığını dile getiren AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu da konuşmasında “Halkımızın takdirine saygı duyuyoruz. Seçimler sonrasında 10 arkadaşımızı Bandırma Belediye Meclisine gönderdik. Bundan sonra CHP’li yerel yönetimin yerel seçimler öncesinde ilçeye yapmayı vaat ettiği yatırımların takipçisi olacağız. AK Parti grubu olarak ilçenin faydasına olacak her türlü çalışmaya destek vermeye hazırız” dedi.
Kasapoğlu bir soru üzerine “Alınan başarısızlıktan sonra yönetim kurulu olarak bu gün itibariyle istifa etmeyi düşünmüyoruz. Önümüzde çok seçim var. Çalışmalarımızı bu seçimlere yoğunlaştırdık. 30 Mart yerel seçimleri bize Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin değil dünyanın lideri olduğunu göstermiştir. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin” diye cevapladı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

proje-bandirmacomtr