Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Agresif Köpekler Şehir Dışına

08 Eylül 2014 Pazartesi, 09:32

Bandırma Belediye Başkanlığı ilçede bulunan agresif köpekler için Kayacık Mahallesinde yeni barınak yapacak.

Mirza “Bandırma Belediyesi olarak ilçede bulunan agresif köpeklerin şehir dışına çıkartılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Orman İşletme ait 6 dönümlük alanı hayvan barınağı yapılması konusunda talepte bulunduk. Bu talep üzerine Balıkesir İl Orman Müdürlüğü talep edilen alanda uzmanlarını göndererek inceleme yaptı. İnceleme sonrasında talep edilen yer belediyemize verilmedi. Bu gelişmeler sonrasında 30 Mart yerel seçimler sonrasında ilçemizin bir mahallesi olan Edincik Beldesinde bir yer tespit ettik. Ancak bu yerinde mera vasfında olmasından dolayı buraya da barınağı yapamadık. Bu gelişmeler sonrasında Kayacık Merasında bulunan hayvan barınağımızın genişletilmesine karar verdik”dedi.
Mirza, ilçedeki sokak hayvanlarının sayısının artmasında çevre yerleşim yerlerinde bulunan soka hayvanlarının gecenin geç saatlerinde kontrolsüz olarak ilçeye bırakılmasını önemli etkisinin olduğunu sözlerine ekledi.

İlkhaber Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017-2018 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr