Bandırma Reklam Ajansı

Açık Köklü Chandler ve Fernor Ceviz Fidanı Sökümleri Sürüyor

29 Mart 2021 Pazartesi, 10:30
google news takip et mobil

Ceviz fidanı üretimi ile ön plana çıkan Bandırma’da açık köklü ceviz fidanı söküm ve satışları devam ediyor.

Güney Marmara’nın sanayi,turizm ve tarım şehri Bandırma’nın Sahil Yenice Köyü’nde ceviz fidanı üretimi sürüyor. Yılda 4 milyon fidan üretimi ile ülke ve dünya pazarına hükmeden köyde tüm halk geçimini ceviz fidanı yetiştiriciliği ile sağlıyor. Aşılı ceviz fidanı üretimi gerçekleştiren köyde gencinden yaşlısına herkes fidan aşılamayı çok iyi biliyor. Chandler, fernor ceviz fidanı ve tozlayıcıları fernette ile franquette ceviz fidanı cinslerinin üretilip pazarlandığı Sahil Yenice’de 100’den fazla kayıtlı firma bulunuyor. O firmalardan birisi olan Kapıdağ Fidancılık yılda 500.000 adet aşılı fidan üretip satıyor.

Ağırlıklı olarak yabancı cins diye nitelendirilen ithal çeşit Çetnır ceviz fidanı ile fernor çeşidinin üretiminin gerçekleştiği Kapıdağ Fidancılık‘ta şu günlerde açık köklü olarak satışa sunulan fidanlara ilgi oldukça büyük. İlk yılda meyve verme özelliğine sahip aşılı ceviz fidanı çeşitleri 5.yılda gelişimini tamamlayarak ortalama 5 kilo meyve vermeye başlıyor.

Yüksek rakımlara fernor, Anadolu illerimize çetnır çeşidini öneren firma sorumlusu Cüneyt Kurnaz  talebe göre mart ayı sonu nisan ayı ortalarına kadar satışlarının devam ettiğini söyleyerek toplu alım yapılacak ise açık köklü ceviz fidanının bahçe kurulumları için ideal olduğunun altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon İçin Gün Sayıyorlar başlıklı makalemizde açık köklü ceviz fidanı, balıkesir ceviz fidanı firmaları ve bandırma ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

kutlu creative
avşa adası otelleri
x